Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 29-07-14, 23:48
Το avatar του χρήστη michael151
michael151 Ο χρήστης michael151 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης-Δαφναρα Αθηνα
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή

"Εχεις αναρωτηθει αν πεσει η σταθμη στο μισο, ποσο θα παει η GH KH pH?
Η GH KH στο διπλο και το pH οπως την ακουσει απο την KH."
Βασικα δε το καταλαβαινω.. αν η σταθμη (λεμε τωρα πεσει στο μισο θα γινει τι? συγκεντρωση ph kh gh?!?!?! αν ειχε θαλασινο ενυδρειο θα το καταλαβαινα οσον αφορα το "αλλατι" τωρα θα ηθελα να με διαφωτισεις! δλδη αν τυχει για χ λογους και κανω αλλαγη 50% στο νερο μου (θα μου πεις ο χρονος που θα κρατηθει στο 50% θα ειναι αμελητεος) θα εχω θεμα με τις τιμες αυτες?!?!?!? θελω διαφωτιση στο θεμα!
"Η πτωση της θερμοκρασιας γινεται μεσω της εξατμισης. Οσο πιο μεγαλη ειναι η διαφορα θερμοκρασιας ενυδρειου-χωρου που προσπαθουμε να πετυχουμε, τοσο πιο μεγαλη ειναι η εξάτμιση και μαλιστα αυξανεται λογαριθμικα οσο μεγαλωνει η διαφορα θερμοκρασιας."
sorry delta66 αλλα δε καταλαβαινω κανενα (ιδιαιτερα το 1ο) απο τα 2 σκελη της απαντησης!!! Η πτωση θερμοκρασιας γινεται μεσω της εξατμισης?! δλδη για να ισοσκελιστει η θερμοκρασια εχουμε εξατμιση αρα για το χ χιλιοστο του χρονου η θερμοκρασια ειναι οκ?!?! λειτουργει δλδη οπως ο ανθρωοινος ιδρωτας που παλι δε ριχνεις τη θερμοκρασια μας αλλα μας συντηρει εν ζωη?!?! δε το καταλαβαινω ουτε αυτο sorry..!
Eπισης αν ο φιλος tolee λειψει 15 μερες με ψηλα τη θερμοκρασια αρα και τον αναβολισμο των ψαριων.. εγω ναι θα ψιλοανησυχουσα για το τι θα φανε μισο μηνα! νταξει δε μονιζω να λιμοκτονησουν αλλα...
Φιλε tolee κι εδω (κρητη0 εχουμε θεμα με θερμοκρασιες αλλα δεν ειδα ποτε σε κανενα ενυδρειο μου τοση εξατμιση!! sorry οι δικες μου εμπειριες ειναι διαφορετικες και στηριζμαι σ αυτες..!! ναι παιζει να τα βρεις εκτος και το μονομαχο και τις γαριδες ευκολακι!!!
Οσον αφορα το υπολοιπο του χρονου.. δε στο προτεινω να εχεις μαζι white cloud και τροπικα αλλα ψαρια! χωρις αυτο να σημαινει οτι δε μπορει να επιβιωσουν και ακομη να κλεισουν ολοκληρο το προσδοκιμο της ζωης τους! Φιλικα!
__________________
michael151
Every Dream is Just a Journey Away....


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01554 seconds with 11 queries