Θέμα: api ph down
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 28-07-14, 19:53
Το avatar του χρήστη κωνσταντινος
κωνσταντινος Ο χρήστης κωνσταντινος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-07-2014
Περιοχή: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

ευχαριστω πολυ για την πολυτιμη βοηθεια,θα προσπαθησω να κανω οτι καλυτερο μπορω για το ψαρακι μου.ηθελα να ρωτησω το εξης,αν βρω νερο βρυσης απο χωριο οχι δικτυου επεξεργασμενο με χλωριο δηλαδη και ειναι το ph του στην τιμη που χρειαζομε γυρω στο 7 - 7,5 δηλαδη και το χρησιμοποιησω θα χρειαστουν και παλι η αντιχλωριακες σταγονες?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο? Προσωπικα δουλευω τυρφη sera σε βαρελι που προετοιμαζω το νερο για το 60λιτρο μου και τα 500g (= 6-8 ευρω κοστιζει) μου κραταει κανα 6μηνο+

Βεβαια, πρεπει να παρεις αν δεν εχεις ενα βαρελι και ενα φιλτρο για να βαζεις μεσα την τυρφη και να επεξεργαζεσαι το νερο, εκτος και αν βαλεις την τυρφη στο ηδη υπαρχον φιλτρο του ενυδρειου.
το ενυδρειο μου ειναι 60χ30 54λιτρα καθαρο,παρομοιο με το δικο σου,ευχαριστω για την βοηθεια,μου φενοντε λιγο βουνο αυτες οι αλχημειες αλλα θα προσπαθησω.500g για 6 μηνες ειναι καλα δεν κοστιζει πολυ,βαρελακι εχω ενα 35λιτρο που πηρα να κανω τις αλλαγες,φιλτρο γιατι θα χρειαστω και δευτερο???

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη κωνσταντινος : 28-07-14 στις 19:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 10 queries