Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 25-07-14, 11:53   #1
νεος στο χομπι ζηταει βοηθεια!
 
Το avatar του χρήστη κωνσταντινος
κωνσταντινος
Member
Εγγραφή: 24-07-2014
Περιοχή: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
Μηνύματα: 41

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
κωνσταντινος Ο χρήστης κωνσταντινος δεν είναι συνδεδεμένος 25-07-14, 11:53
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

καλησπερα και απο μενα στην ομορφη παρεα,χτεσ λοιπον ενας φιλος μου μου εδωσε ενα ενυδρειο 60χ30χ30(περιπου 54λτ αν υπολογισα σωστα)το οποιο ηταν σε κακο χαλι,ειχε πανω του περιτωματα ποντικιων νυχτεριδες αραχνες και οτι αλλο μπορειται να φανταστειται,κατευθειαν το επλυνα με οτι χημικο οικιακης χρησης βρηκα μπροστα μου(κατι που ειναι λαθος απ'οτι διαβασα στο φορουμ σας)τωρα ειναι σε διαδικασια τεστ drive το γεμισα δηλαδη με νερο και θα το αφησω 2-3 μερες να δω αμα χανει απο πουθενα(προς το παρον δεν διχνει τετοια δειγματα)δεν ειχα ποτε εμπειρια με ενυδρεια αλλα μου αρεσε παντα αυτη η δημιουργια ενος μικροκοσμου μεσα σε ενυδρειο,διαβασα καπιες πληροφοριες για να μην σας κοθρασω και μου τα λετε ολα απο την αρχη πχ οτι 1watt αντιστοιχει σε 1λτ για τον θερμοστατη και οτι το φιλτρο για 50λτ πρεπει να παρω 150λτ/ωρα....ακομα εχω ομος αρκετες αποριες και μου φενεται βουνο το να κανω ενα ενυδριο να δουλευει σωστα καθος θελω τα ψαρακια μου να ζουν υγιεις και ευτυχισμενα κατι αλλο που μου αρεσε στις περιηγησης μου στο ιντερνετ ψαχνοντας να μαθω ειναι ο φωτισμος και τα φυσικα φυτα ενυδρειου καθως λατρευω τα λουλουδακια και το ιδιο πιστευω και τα ψαρακια,δεν μου αρεσουν τα ψευτικα μπιχλιμπιδια...πανω κατω εχω μια ιδεα υστερα απο καμποσο διαβασμα για το που θα κινηθω περιπου αλλα στην πραξη μου φενεται δυσκολο διοτι μιλαμε για ζωντανα οντα δεν βιαζομαι να στησω το ενυδρειο,θελω να τα κανω ολα σωστα και το αποτελεσμα να μου αρεσει γι'αυτο θα περιμενω μεχρι να συλλεξω ολες της πληροφοριες και αυτα που χριαζομαι για να δημιουργησω κατι ομορφο και σωστο,δεν ξερω εαν μπαινω σε βαθεια νερα αλλα θα ηθελα πολυ να βαλω μεσα ζωντανα φυτα κατι που θελει εξτρα γνωσοις,επισης δεν ξερω ποσα και πια ψαρακια θα μπουνε στο ενυδρειο μου,θυμηθειτε την πρωτη μερα που διαλεξατε να ασχοληθειται με αυτο το χομπι ποσες αποριες ειχατε για να ερθεται στην θεση μου και να με βοηθησεται καθος δεν ξερω τι να σας πρωτο ροτισω!καθε βοηθεια δεκτη,ευχαριστω εκ των προτερων και καλως σας βρηκα!!!
Εμφανίσεις: 3383
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01563 seconds with 12 queries