Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 02-07-14, 11:20
Το avatar του χρήστη gkontos
gkontos Ο χρήστης gkontos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-12-2012
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 685
Προεπιλογή Βοήθεια για DIY sandfall & 3d background

Καλημέρα και πάλι φίλοι μου
Ξέρω ότι σας εχω πρήξει πολύ το τελευταίο διάστημα, αλλά έχω τόσες πολλές απορίες...

Μετά την τελική απόφαση που σας είχα πει, ότι θα ξεστησω το ενυδρείο μου και θα βάλω από κάτω λευκή χαλαζιακη άμμο ψιλή...

Τώρα μου καρφώθηκε αφού θα τα βγάλω που θα τα βγάλω όλα έξω, να το εκμεταλλευτώ και να φτιάξω μια 3d πλάτη αλλά και 2 sandfalls στις 2 γωνίες του ενυδρείου...

Έψαξα αρκετά στο φόρουμ στο χώρο του diy βρήκα αρκετα κείμενα για πλάτες αλλά όχι για sandfall...

Το θέμα είναι ότι έχω πολλές απορίες ακόμα...

Αλλά ας ξεκινήσω σιγά σιγά

Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα μεγάλο στην Κύπρο με υλικά οικοδομής και από τα 4 πράγματα που ζήτησα μονο 1 είχε

Πρώτα ζήτησα φελιζολ dow και μου είπε τι είναι αυτό και μου έδωσε πολυστερινη 2μ χ 1μ χ 5cm με κουκιδες, είναι το ίδιο με το φελιζολ???

Αφρο πολυουρεθανης βρήκα

Τσιμέντο ζήτησα duro stick d1 αλλά δεν είχε τι να πάρω?

Τέλος ρώτησα για εποξική ριτηνη και δεν ήξερε καν τι είναι, έχει καποιο άλλο όνομα??

Και ας μπούμε στο ψητό

Για να πειραματιστώ θα προσπαθήσω να φτιάξω πρώτα ενα μικρό sandfall για το νανο ενυδρείο μου...

Οι ερωτήσεις μου τώρα

1. Τι άλλο τσιμεντο μπορώ να βάλω

2. Αν δεν βρω ριτηνη τι κανω? Γίνεται να μην βάλω?

3. Πώς μπορώ να βάψω το τελικό αποτέλεσμα βασικά θέλω αποχρώσεις του καφέ και του πράσινου

4. Εχω δει σε βίντεο ενα μηχανισμό με ζεστο σιδερακι μπροστά που τους επιτρέπει να κόβουν με ακρίβεια το φελιζολ, πως λέγεται αυτό?

5. Πώς κολλάω μεταξύ τους τα κομμάτια φελιζολ και πώς τα στερεωνω στο ενυδρείο

Αυτά για τώρα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01530 seconds with 10 queries