Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #135  
Παλιά 26-06-14, 14:25
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
ωπα Θανάση, τέτοια κατασκευή με τόσο βάρος θέλει πολύ προσοχή με πλεξιγκλάς, με γυαλί είναι πιο εύκολη, και πιο φθηνή λύση. Στο γυαλί το μόνο δύσκολο είναι οι τρύπες. Για τέτοια κατασκευή με πλεξιγκλάς θα χρειαστείς 5αρι που είναι ακριβό , πολλές κόντρες, νεύρα και ενισχύσεις στις κολλήσεις και ίσως κάποιο τελάρο να κρατάει όλη τη κατασκευή. Αν υπάρχει κάποιο πλαίσιο από έξω ή κόντρα πλακέ , γίνεται και με 3αρι, αλλά θα σου πάει μακρυά η βαλίτσα. Επειδή έχω στα σκαριά ένα ξύλινο ενυδρείο που θα το ντύσω με πλεξιγκλάς, στην αντοχή στηρίζομαι στο ξύλο και στην υγρομόνωση στο πλεξιγκλάς. Ασε που θα σου στοιχίσει ο κούκος αηδόνι. Εγώ αυτό πού ετοιμάζω, το πλεξιγκλας το βρήκα στο δρόμο πεταμένο (στη κυριολεξία) (2 μεγάλα κομμάτια είναι από επιγραφή)

και δεν μου στοιχίζει τίποτα, μόνο η κόλλα και προσωπική εργασία
εχω δει ενυδρεια με πλεξι και κολλημενα με χλωροφορμιο και αντεχουν μια χαρα. σε ενα σαμπ που τα χωρισματα ειναι και νευρα συγχρονος ειναι ακομη πιο γερο σαν κατασκευη.
το παχος σιγουρα παμε σε 5αρι δεν το συζηταω.
η επιλογη του πλεξι για το σαμπ ειναι διαφορες τρυπες που μπορω να ανοιγω οποτε θελω για μετατροπες, τα χτενια που μπορω να κανω ευκολα, και γενικα η ομορφια...
και μιας και με τις κατασκευες το εχω, ας εχω και κατι με πλεξι...
πειρμενω τιμη απο ενα καταστημα και βλεπουμε...
αν παει πολυυυυυ ακριβα , ναι οκ θα το ξεχασω... αλλα ποτε δεν ξερεις...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02386 seconds with 11 queries