Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #122  
Παλιά 18-06-14, 15:34
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια ενας γνωστος μου ηλεκτρονικος μου εφτιαξε την κατασκευη με τα ανεμιστηρακια και μολις τωρα την εγκατεστησα.
Ομως τα ανεμιστηρακια δεν εχουν ξεκινησει να λειτουργουν (οταν βαζω μονο του το τροφοδοτικο στην πριζα λειτουργουν κανονικα). Μηπως κανω κατι λαθος; Του εδειξα το σχεδιο απο εδω και με βαση αυτο μου εκανε τις συνδεσεις ο γνωστος μου.
Και κατι ακομα. Στον controller λεει 29 βαθμους αλλα στο θερμομετρο (sera precision) λεει 30. Να ρυθμισω τον controller σε 30 ή να τον αφησω 29; Ποιος λεει αληθεια; Ειναι μεγαλη διαφορα....
Ευχαριστω
Χαζες ερωτησεις αλλα θα τις κανω.
1. Εχεις ρυθμισει πιο χαμηλη θερμοκρασια απο του ενυδρειου για να δωσει ο controller ψυξη?
2. Εχεις βαλει το τροφοδοτικο στο φις της ψυξξης και οχι της θερμανσης?
3. STC εχεις αν καταλαβα καλα? Εχεις κανει ολες τις ρυθμισες στα f1,2,3 που περιγραφω στο αλλο θεμα? Συνδεσμολογιες και προγραμματισμος του Controller θερμοκρασίας STC-1000

Αν εχεις δοκιμαστικο κατσαβιδι, τσεκαρε στο φις αν δινει ρευμα.


Η αληθεια μπορει να ειναι και 29 και 30 και τιποτα απο τα δυο
Καλιμπραρισε τον controller στους 30 θα ελεγα εγω, οπως λεει το γυαλινο θερμομετρο.
Ή στους 29.5

Ενας βαθμος λαθος ενδειξης δεν ειναι ζωτικης σημασιας.
Η σταθεροτητα εχει σημασια.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01492 seconds with 10 queries