Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 16-06-14, 10:23
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν με γελαει η φωτο,δεξια εχεις σαμπ?με μονοκοματο γυαλι?Και εχει κουρμπαριστες πλευρες?
Ναι, έχει κούρμπες, το μπροστινό με τα 2 πλαϊνά είναι μονοκόμματο, και μετά πρόσθεσα γύρω στους 12 ή 15 πόντους σαμπ (δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς πόσο). Θεωρώ πως για τον φίλο , με 10αρι τζάμι δεν θα έχει πρόβλημα και δεν χρειάζεται κόντρες επάνω, κάτω που δεν φαίνονται ας βάλει, καλό θα κάνει, άσχετα αν εγώ προτιμώ και βάζω εξωτερικά αλουμινογωνιές 2,5 cm. Επίσης στο δικό μου που είναι 1,10Μ Χ 45Υ Χ 32Π το έφτιαξα με 10αρι τζάμι χωρίς κόντρες επάνω ή κάτω και με αλουμινογωνιές εξωτερικά σε όλες τις ακμές. Να πω πως όταν είχα δει το εργοστασιακό που με αυτές τις διαστάσεις και είχε 10αρι τζάμι μου έκανε εντύπωση, γιατί μπορεί οι 3 πλευρές να ήταν μονοκόμματο τζάμι, η πλάτη είναι όπως σε όλα τα ενυδρεία, και χωρίς κόντρες πάνω κάτω, είχε όμως αλουμινογωνιές στη πίσω πλευρά, που τις έβγαλα και έβαλα μεγαλύτερες. Για τη ιστορία να πω πως το σπάσιμο ήταν από χτύπημα κάτω χαμηλά και μάλιστα έλειπε κομμάτι. Το συγκεκριμένο ενυδρείο τρέχει 10 μήνες περίπου και το δικό μου πάνω από 1,5 χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01316 seconds with 10 queries