Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 08-06-14, 16:48
Το avatar του χρήστη kalmichalis
kalmichalis Ο χρήστης kalmichalis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-08-2011
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα
Μηνύματα: 283
Προεπιλογή

οχι ανοιγει και τα δυο παρα πολυ και εχει κατι σαν κλωστουλες-ασπριλα μεσα σε αυτα, σαν προεκταση του εσωτερικου το βραγχιου...
θεραπεια για βραγχιοσκωλικες ειχα κανει πριν 1μηνα, διοτι τα μισα ψαρακια ανοιγαν μονο το ενα βραγχιο και μου ειπε ο νινταλ να κανω χρηση τρεμαζολ και ακολουθησα τις οδηγιες πιστα και εκανα και δευτερη φορα θεραπεια οπως λενε οι οδηγιες, και μετα ενοιειτε εαλα ανθρακα 5μερες

να κανω μια ερωτηση, σιγουρα κατι κανω λαθος
το μονο πραγμα που μου παει στο μυαλο ειναι η τροφη, να το παω αναλυτικα μηπως κανω καμια βλακια:
απο τροφες δινω 4 φορες την ημερα, τα εχω κανει μειγμα σε αυτοματη ταιστρα ωστε να πεφτει η επιθυμητη ποσοτητα
Tropical D-50 PLUS
Ocean Nutrition PrimeReef Flake
Ocean Nutrition Discus Flake
tropical astracolor
Tropical Super Spirulina Forte 36%
Tropical D-Allio Plus

και απο κατεψυγμενες 2-3 φορες την εβδομαδα
beaftheart+30%artemia
και καρδια γαλοπουλας bernd degen

εχω και εχω και tetra discus σε πελετ αλλα δεν την αγγιζουν, φαινεται ειναι χορτατα, τους ειχα κανι νυστια 1μιση μερα αλλα παλι τιποτα

1-2 φορες την εβδομαδα ποστισμα η τροφη στο guarlic
και 1 φορα βιταμινες στην τροφη

μια στο τοσο σπανακι βρασμενο

αλλα εχω να κανω μια παρατηρηση
ολα τα ψαρακια κολυμπανε μια χαρα αντε να πειραξει το ενα το αλλο μια στο τοσο,
μολις πεσει η τροφη, ξεκιναει κυνηγι το ενα με το αλλο, οποιο παει να φαει, τρεχει καποιο και το διώχνει, ολο αυτο κανενα 10λεπτο, με αποτελεσμα να μενει η τροφη κατω, μετα ξεκινανε δειλα δειλα το ενα "κρυφα απο το αλλο" και τρώνε, καποιες φορες καποια flakes "ελαχιστα" μπορει να μεινουν και καμια ωρα κατω μπορει και δυο, εδω θελω να τονισω οτι δεν εχω αμμωνιες νιτρωδη ουτε εκκεινη τη στιγμη ουτε μετα, μηπως κατι απο ολα αυτα τα πειραζει? τα φωτα σας οι έμπειροι!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01485 seconds with 10 queries