Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 01-06-14, 00:38
Το avatar του χρήστη tkougi
tkougi Ο χρήστης tkougi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-11-2013
Περιοχή: Ροδος
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή

τελικα δεν προλαβα ανοιχτο τον τζαμα σημερα οποτε εχω περιθοριο να μελετισω λιγο καλυτερα το ολο θεμα και να δω και τις αποψεις σας.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dfoust Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλή επιτυχία με την κατασκευή σου έχω μια παρατήρηση γιατί δεν κάνεις το πλάτος μεγαλύτερο (45-50);
Τα τζάμια στο δικό μου τα έβαλα να πατάνε στη βάση.
Για μένα 10αρα. Βάση και 8αρια πλαϊνά είσαι μια χαρά εννοείται με κόντρες κάτω.
10αρι θα ειναι το τζαμι παντου για ποιο σιγουρα αλλα δεν με περνει πανω απο 40 λογου χωρου.αλλιω θα το εκανα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos76 Εμφάνιση μηνυμάτων
φαντάζομαι το καθαρό οινόπνευμα!

γιατί να τον μπερδέψουμε.. τα τζάμια θα πρέπει να τα καθαρίσει στα σημεία κόλλησης για να πιάσει γερά η σιλικόνη..
δεν μπερδευομαι ,ισα ισα που μαζευω πληροφοριες να μην βρεθω αδιαβαστος

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικα ειναι λαθος η εκφραση να λεμε<<καθαριζουμε τα τζαμια>> με ασετον η οινοπνευμα.Αυτο μπορει να γινει και με αζαξ.Για να κολλησει η σιλικονη σωστα,με ασετον(καλυτερα) η οινοπνευμα (οτι ναναι) απολαδωνουμε την επιφανεια του γυαλιου.

Ο δε τροπος κολλησης ,σε μικρα ενυδρεια δεν εχει καμια σημασια το πως θα κολληθουν,και του φιλου μας ειναι ενα μετριο ενυδρειο,οποτε ας κανει οτι θελει.Αλλα σε μεγαλα ενυδρεια ,οποσδηποτε περιμετρικα πρεπει να κολληθει.Για παρα πολλους λογους.
ωραια αφου δεν παιζει ρολο στο δικο μου μεγεθος τοσο πολυ θα κανω μια μιξη των δυο τροπων.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01546 seconds with 10 queries