Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 20-05-14, 17:24
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

Τα τεστ ποιας εταιρείας είναι;Δες ημερομηνία λήξης και πες μας.Τα τεστ της ΑΡΙ είναι μακράν τα καλύτερα.Είναι πολύ καλό που τα νιτρώδη (ΝΟ2) είναι 0 & η αμμωνία (ΝΗ3/ΝΗ4) πρέπει να είναι μηδενική,τα νιτικά (ΝΟ3) δεν πρέπει να περνούν τα 15 για να είσαι καλά.Για να ρίξεις τα νιτρικά αν είναι το μόνο πρόβλημα κάνεις αλλαγή 50-60% του νερού και κάνεις συντήρηση των φίλτρων ( αλλαγή ενυδρειακού βαμβακιού,καθάρισμα των υλικών με νερό βρύσης πολύ καλά εκτός του βιολογικού υλικού<siporax> που θα το καθαρίσεις με νερό του ενυδρείου).Για αντιχλώριο χρησιμοποίησε το Prime 500ml είναι σε προσφορά με 14,70€,πολύ οικονομικό γιατί αυτή η συσκευασία είναι για 20.000lt(σκέψου πόσο καιρό σε βγάζει) κι εκτός αυτού καταπολεμά και την αμμωνία.Εν τω μεταξύ πετάξου μέχρι τον ''ΩΚΕΑΝΟ'' που είναι κοντά σου και πάρε το NITE OUT II που είναι βακτήρια αλλά καταπολεμά αμμωνία και τοξικά νιτρικά για να μην μεταβληθούν σε νιτρώδη.Πολλοί εδώ μέσα είναι κατά της χημείας και κάνουν στρώσιμο με αμμωνία τι κάνουν;Εγώ φίλε μου το χρησιμοποιώ σε κάθε εβδομαδιαία αλλαγή νερού.Πάρε την συσκευασία των 473ml με 22€ και θα το 'χεις καιρό.Αν κάνεις την αλλαγή που σου περιέγραψα σήμερα μετά από 3 μέρες χωρίς τάισμα ξανακάνε αλλαγή 30% του νερού και τάιζε λίγο.

Υ.Γ. Αν χρειαστείς τεστ πες μου γιατί ο ''ΩΚΕΑΝΟΣ'' είναι ο ακριβότερος στην πώληση των ΑΡΙ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01568 seconds with 10 queries