Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 07-05-14, 20:21
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madfdg Εμφάνιση μηνυμάτων
Σάκη ξεκίνα με 18 ώρες και βλέπεις μετά!Θέλει υπομονή το στρώσιμο του ats!Με την ευκαιρία ωραία δουλειά Φωτισμό έχεις από την μία πλευρά από ότι βλέπω, αν μπορείς να βάλεις και από τις 2 θα δεις καλύτερο αποτέλεσμα!
φιλε σε ευχαριστω πολυ η δουλεια δεν ειναι και τοσο λεπτομερες απλα εγινε με το λιγοτερο κοστος.
ξερω οτι ειναι ειναι απο της δυο πλερες καλυτερα απλα δεν υπαρχει χορος.
εξαλου δεν ταιζω και τοσο πολυ τα κοραλια!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pagokoftis Εμφάνιση μηνυμάτων
θέλουν και ξεκούραση τα φυτάκια, μην τα ταβανιάζεις στο φως 24ωρο
Το screen σου δεν μου πολυκάνει, θεωρώ ότι είναι πολύ λεπτο και καθόλου τραχύ και θα σου ξεκολλάει εύκολα η άλγη!!
Θα δείξει... (επαναλαμβάνω ότι εκφέρω άποψη ακόμα με όσα έχω διαβάσει μόνο!!)
Πιστεύω κι εγώ οτι θα πρέπει να βάλεις φωτισμό και από την άλλη πλευρά!!
Ωραία δουλειά!! Με τζάμι ή πλέξιγκλας το έχεις φτιάξει?
Εγώ το φτιάχνω με πλέξιγκλας και κολλάω με χλωροφόρμιο!!

Είχα κι εγώ την απορία με τον αφρό της θάλασσας και τον έχω εκφράσει και στο forum (για το αν βοηθάει στο skimming της θάλασσας), καθώς βλέπω σε πολλές παραλίες μετά από άστατο καιρό τον αφρό να μένει στην παραλία, με αυτό το καφέ λασποβρωμόχρωμα!!

Επίσης το συνδίασα και με τον υπερβολικά αυξημένο αφρό που παράγεται κατά την ούρηση, από ανθρώπους που έχουν πρόβλημα στα νεφρά και αποβάλλεται πολύ μεγάλη ποσότητα πρωτεΐνης, κάτι σαν ανάποδο skimmer οπτικά
-------------------------
madfdg, αν είναι δυνατόν ανέβασε καμιά φωτό από την κατασκευή σου να παίρνουμε ιδέες!! Ελπίζω το ΣΚ αυτό να έχω τελειώσει κι εγώ την κατασκευή μου και να ανεβάσω φωτός!!

καλισπερα φιλε το screen ειναι οντος λεπτο το εκανα οσο γινεται πιο φθηνα... αμα δω οτι δουλευει καλα το ολο συστημα θα παω σε κατι τετοιο απο e-bay μιας που η τιμη για το μεγεθος που εκανα ηταν μεγαλη...44ευρω
http://www.aquamasters.gr/index.php?..._category_id=8

η κατασκευη ειναι απο τζαμι ειναι προχειρη.... δεν ηθελα πλεξη γιατι πιστευω οτι θα θολώσει μετα απο καιρο και ισως να εβγαζε και προβλημα!

αυτο με τον αφρο που λες δεν το καταλαβα ... ενοοεις οτι αμα βαλω π.χ. ανλτια απο σκιμμερ που αφρίζει θα εχει καλυτερο αποτελεσμα?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sakisdraminos : 07-05-14 στις 20:21 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01847 seconds with 11 queries