Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 19-09-05, 09:17
O Souidos Ο χρήστης O Souidos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Περιοχή: KAVALA
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george
Σκεφτομαι εδω και καιρο να κανω μια αλλαγη στο aquascaping του ενυδρειου μου.
Οταν το ειχα κανει με ικανοποιουσε το αποτελεσμα...τωρα...αφου διαβασα...εμαθα...ειδα...καιρος ειναι να κανω κατι αλλο.

Βεβαια η παλια καλη συνταγη...βραχια...βραχια και παλι βραχια δεν αλλαζει...δεν μπορω να κανω και κατι διαφορετικο.

Το προβλημα ειναι το εξης.
Οι πετρες ειναι κολλημενες με σιλικονη.
Σκεφτομουν να αδεισω το 80% του ενυδρειου...να ξεκολλησω τις πετρες...να τις ξαναφτιαξω...και μετα να ξαναγεμισω.

Τα ψαρια...θα τα παιξουν. Αν κλεισω τα φιλτρα δεν υπαρχει προβλημα για 1-2 ωρες ή και παραπανω.

Αν ξανακολλησω τις πετρες ... η σιλικονη ... σε ποση ωρα στεγνωνει για να ξαναγεμισω το ενυδρειο με νερο ;;

Τωρα μην μου πειτε το αυτονοητο...παρε ενα μεγαλο βαρελι...ριξε μεσα νερο απο το ενυδρειο..βαλε και τα ψαρια (ελατε εσεις να τα πιασετε) ...βαλε και μεσα τα φιλτρα να δουλευουν...και κανε με την ησυχια σου την δουλεια.Αυτο το ξερω αλλα δυσκολα γινεται.

Αλλες ιδεες υπαρχουν ;;

Φιλε, δυστηχος εγω δεν εχω καμια αλλη ιδεα, το πιο σοστο ειναι να κανεις αυτο που δε θες να κανεις. Για να μην παθουν κε τιποτα τα ψαρακια.
Γιατι κολας τις πετρες? Εγω τις εχω ετσι κε τις βαζω μια πανω στην αλλη με καλο τροπο οστε να μη μπορουν να πεσουν.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries