Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #63  
Παλιά 06-04-14, 17:38
plin Ο χρήστης plin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-12-2012
Περιοχή: Καλλιθέα
Μηνύματα: 724
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stavros7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα εχω διαβασει ολα παραπανω αλλα να σταθω σε αυτο,εγω οπως αναφερα εχω οι λαμπες μου ειναι 28w T5 με μηκος 59mm...Εαν λοιπον παρω 2 Grolux που 28+28=56 δια 120λ κανει περιπου 0,4 ...Οποτε απο αυτο συμπερενω οτι συμφωνεις και εσυ στο να μπουν 2 Grolux??σε συνδιασμο με seachem flurish Και diy co2..μπορω να δω μια φωτο με αυτο το χρωματισμο που λετε του ροζ απο τις 2 grolux εαν τελικα ακταληξω σε αυτες (αν και προς τα εκει κλεινω)?
Πάντως, αν προσθέσεις και την ledοταινία είσαι περισσότερο από τα 0,4. Για τον χρωματισμό Δες εδώ για παραδείγματα: http://www.ukaps.org/forum/threads/c...th-photos.555/, αλλά μπορείς να αλλάξεις την ledoταινία σε πράσινου χρώματος, αυτό θα μειώσει κάπως την παραμόρφωση.
Όπως είπαμε, το σημαντικό είναι ποιο μονοπάτι θέλεις εσύ να ακολουθήσεις. Όσο περισσότερο ωφέλιμο φωτισμό για τα φυτά σου έχεις (και με τις δυο grolux θα έχεις αρκετό) τόσο περισσότερο θα πρέπει να τα φροντίζεις, με CO2, λιπάσματα κλαδέματα κλπ.
Το DIY CO2 έχει κάποια φασαρία. Επίσης, για να περιορίσεις κάπως την μεταβολή στην παραγωγή του θα πρέπει να συνδέσεις τουλάχιστον 2 μπουκάλια με ζαχαρόνερο μαζί στα οποία θα ανανεώνεις το περιεχόμενό τους πρώτα στο ένα και μετά στο άλλο (όχι ταυτόχρονα).
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01506 seconds with 11 queries