Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #59  
Παλιά 06-04-14, 11:28
Το avatar του χρήστη nospanos
nospanos Ο χρήστης nospanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Περιοχή: Ανατολική Αττική
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos76 Εμφάνιση μηνυμάτων
οκ! πάω πάσο...... ας βάλει μια grolux και μια nature juwel 4100k. θα έχει και πιο φυσικό φώς... έτσι και αλλιός αν αγαπάει τα φυτά και γενικά αυτό που κάνει ότι λάμπες και να βάλει με όποιον τρόπο , και άλγες θα φέρει και πατάτες ως αρχάριος θα κάνει και θα σπάει το κεφάλι του αλλά με θέληση και υπομονή θα καταφέρει να έχει ενα όμορφο φυτεμένο ενυδρείο... φιλέ stavros7 συγνώμη αν σε χαλάσαμε και μπερδέψαμε.. για όλα υπάρχει τρόπος, αρκή να το αγαπάς
-------------------------
φίλε nospanos μην φανταστείς οτι τρελένομαι να διαφονώ μαζί σου... ...οκ?
Προς Θεού βρε φίλε Μάνο και δεν τα βάζω μαζί σου απλή κούβεντα κάνουμε με κατάθεση εμπειριών, μια μεγάλη ενυδρειακή παρέα είμαστε εξάλλου!
Εγώ όλα αυτά που παρέθεσα ήτανε επισημάνσεις εμπειρότερων στο χόμπι που μου τις έχουνε πει κυρίως από κοντά, οι οποίες επιβεβαιώθηκαν και από την προσωπική μου ενασχόληση και διαπίστωσα του λόγου το αληθές κι εγώ με τη σειρά μου.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoui Εμφάνιση μηνυμάτων
Την grolux την εχω σε συνδιασμο με την aquastar ο μονος λογος που το εχω κανει ειναι γιατι μονο με την grolux τα φυτα επιφανειας μου τα δειχνει κιτρινα σαν <<αρρωστα>> για τα αλλα που λετε δεν εχω ιδεα
Το σιγουρο ειναι οτι απο τοτε που μπηκε η grolux τα φυτα πανε μακραν καλυτερα απο την nature της juwel
Αγορίνα αυτή η παρατήρηση που λες ισχύει, οι περισσότεροι δεν βάζουν όλες τις λάμπες τους Grolux για αισθητικούς λόγους αλλά εδώ στο θέμα αυτό αναλύσαμε και κάποιους άλλους, ενυδρειακούς λόγους για τους οποίους προτείνεται να μπαίνει σε συνδυασμό με άλλες λάμπες στα μεγάλα ενυδρεία.

Υ.Γ. πάντως αν η Grolux έβγαινε και σε λάμπες τύπου PL ή και να εφάρμοζε σε ντουί που μπαίνουν οι κοινές λάμπες οικονομίας θα ήτανε ακόμα πιο περιζήτητη
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02131 seconds with 11 queries