Θέμα: Aλγη???
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #67  
Παλιά 29-03-14, 11:40
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Για αρχη συσκοτιση δεν κανω, απλα μονο φως χωρου και βλεπουμε και για κυκλοφοριτη αργοτερα αν οντως χρειαστει.

Οσον αφορα τα νιτρικα τωρα, μετραω με σερα και ειναι παντα 0 (αφου εκανα την μεγαλη αλλαγη μετα το στρωσιμο). Η σερα απο το 0 μετα σε παει στο 10 σαν μετρηση, οποτε μπορει να εχω και 5 πχ αν και δεν φαινεται να πορτοκαλιζει (το μηδεν ειναι κιτρινο, το 10 ειναι πορτοκαλι) εστω και λιγο το τεστ. Καμια φορα. Βεβαια δεν ξερω ποσο ακριβες τεστ ειναι. Δοκιμασα και με ενα νο3 τεστ ληγμενο της Απι που ειχα (εληγε περσυ) και εκεινο μου εδειξε 0 τις 2 φορες που το χρησιμοποιησα απο περιεργεια.

Τωρα τι να σου πω? Να ταιζω λιγο για τα ψαρια που εχω δεν νομιζω. Πιστευω τους δινω οσο πρεπει και μια χαρα κοιλιες εχουν τα ψαρακια. Το λιγοτερο που ταιζω ειναι 2 φορες την μερα (κανονικα τις περισσοτερες μερες 3 φορες ταιζω) και κοιταω να τρωνε ολα. Τα λιτρα ειναι 60, τα ψαρια ειναι 11 Trigonostigma espei.

Τωρα, εχει βγει και λιγη πρασινη αλγη σε μερικα σημεια στα ξυλα (ακριβως ετσι) καθως βλεπω και καφε αλγη στα τζαμια. Αυτες δεν θα καταναλωνουν κατι? Βεβαια και πριν εμφανιστουν, 0 μετραγα.
__________________
Urban Mood: https://www.youtube.com/watch?v=pS0ClD5LJ7o
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01376 seconds with 11 queries