Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 23-02-14, 17:08
μαρια-ελενη Ο χρήστης μαρια-ελενη δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2014
Περιοχή: νεα μακρη
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο άλλος τρόπος (αν και τα δύο μπορούν να χρησιμοποιηθούν συνδυαστικά) είναι ένα φίλτρο αντίστροφης όσμωσης. Πάντως οι ουσίες που απελευθερώνει η τύρφη δε μας εξυπηρετούν μόνο στο να φέρουμε τις παραμέτρους του νερού (όχι μόνο το pH) εκεί που θέλουμε, αλλά είναι χρήσιμες και για τα ίδια τα ψάρια. Και ναι, έμπλεξες με ανθρώπους που το θεωρούν σημαντικό! Αν ήξερες πόσες ώρες κουβέντας μπορούν να βγουν από κάθε απλή σου ερώτηση θα τρόμαζες!
εχω πολυ πολυ δρομο μπροστα μου , μην κοιτας που εσεις ειστε παλαιμαχοι , γενικα εχω τρομαξει καθοτι η αγνοια μου ειναι ασυλληπτη!!!! αλλα θελω να ξεκινησω το επομενο απο σωστες βασεις γι 'αυτο και κανω καταχρηση της υπομονης σου .απλως με προβληματιζει που με το τεστ ph της jbl δε μπορω να διακρινω αν ειναι 7,5 'η 8,0 κι εχω διαβασει οτι ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα για ενα ψαρι απ'οτι φαινεται σε μας αυτη η αποκλιση της ταξεως του 0,5 κι αυτο το προβλημα θα το εχω μαλλον επαπειρον. μηπως εχεις να μου προτεινεις κατι αλλο σε τεστ???
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από μαρια-ελενη Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω πολυ πολυ δρομο μπροστα μου , μην κοιτας που εσεις ειστε παλαιμαχοι , γενικα εχω τρομαξει καθοτι η αγνοια μου ειναι ασυλληπτη!!!! αλλα θελω να ξεκινησω το επομενο απο σωστες βασεις γι 'αυτο και κανω καταχρηση της υπομονης σου .απλως με προβληματιζει που με το τεστ ph της jbl δε μπορω να διακρινω αν ειναι 7,5 'η 8,0 κι εχω διαβασει οτι ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα για ενα ψαρι απ'οτι φαινεται σε μας αυτη η αποκλιση της ταξεως του 0,5 κι αυτο το προβλημα θα το εχω μαλλον επαπειρον. μηπως εχεις να μου προτεινεις κατι αλλο σε τεστ???
Sun Sun HRX-600H ,διαστάσεις 60x34x60 cm με δύο λάμπες ισχύος 30W (2x15W T5) , 123 λιτρα , αυτο σκεφτομαι να παρω , ελπιζω να ειναι καλο , ειναι ??????

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη μαρια-ελενη : 23-02-14 στις 17:08 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01518 seconds with 10 queries