Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 22-02-14, 01:46
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
καταρχην απο ποια ηπειρο θες?
ασια μονο,η παιζει και τιποταλλο?
Ας πουμε Ασια και Αμερικη ή απο οποιοδηποτε αλλο μερος με μαλακο σχετικα σκουρο νερο? Το λεω το σκουρο νερο μιας και οπως ειπα, εχει γινει ηδη απο τα ξυλα και η χρηση τυρφης με βοηθαει στις τιμες σκληροτητων και ph (παλια που ειχα zebra danio το ph με τις αναπληρωσεις το καλοκαιρι απο 7.5 πηγε . Εχω και τα καταππα, οποτε ας μπουν και αυτα, θα δωσουν περαν απο τα καλα τους και ωραιο κατ'εμε ντεκορ..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν νομιζω πως θαχεις προβλημα.
ειδικα αν βρεις πιστοποιημενο ζευγαρι
η τα παρεις απο μικρα.

φυσικα θα πρεπει να βαλεις και φυτα να υπαρχουνε κρυψωνες κλπ οπως και ναχει.

στη χειροτερη,αν δεις και δεν καθεται το ζευγαρι,δινεις το θυληκο και δοκιμαζεις με αλλο.
στο δικο μου ενυδρειο οταν ειχα παντως δεν ειχα κανενα προβλημα.
και δεν ξεκινησα με ζευγαρι.με μικρα ψαρια ξεκινησα.
(ενταξει ητανε 40 εκατοστα μεγαλυτερο το ενυδρειο,αλλα προβλημα δεν ειχα κανενα)

βεβαια εξαρταται και απτα ψαρια,αλλα αυτο το βλεπεις.εκει θα εισαι.
Μπελαδες μου μυριζονται (εφοσον υπαρχει περιπτωση να μην πεσεις σε σωστα ψαρια απο θεμα χημειας) και το σκεφτομαι πολυ...

40 εκατοστα.....ειναι 40 εκατοστα....χααχα.. σχεδον αλλο ενα σαν το δικο μου..

Edit:....και σκεφτομαι και τις γεννες. Δεν ειμαι ο ανθρωπος που θα δω τιποτα ουριτσες (μωρα) και θα πω ελα δεν βαριεσαι, αστα να τα φανε και οσα ζησουν και αν ζησουν. Θα με φαει να τα μεγαλωσω, να τα προστατεψω, να βγαλω τον αρσενικο απο μεσα κλπ...

Ετσι ειχε παρει φιλος για αρχη σε ενα 30λιτρο ντενερλε 2 απιστο (ετυχε και καναν ζευγαρι) ζευγαρωσαν μετα απο λιγες μερες αλλα δεν εμεινε κανενα μικρο, τα εφαγε ο αρσενικος. Αμεσως μετα απο 2 βδομαδες παλι μικρα, εβγαλε τον αρσενικο για να μην τα φαει και τον εβαλε στο 100λιτρο. Οταν μεγαλωσαν και τα μικρα τα πηγε εκει. Εχει διαδικασια ολο το θεμα και δεν ξερω αν εχω τον χρονο για τετοια...
__________________
Urban Mood: https://www.youtube.com/watch?v=pS0ClD5LJ7o

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 22-02-14 στις 01:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01731 seconds with 10 queries