Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 16-02-14, 13:59
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ναι ενταξει,αλλα το αποτελεσμα μετραει.
θα δουμε.
σκεφτομαι να ξεκινησω αυτη τη βδομαδα(απο αυριο που θα ανοιξουν τα μαγαζια)θεραπεια με μελαφιξ και πιμαφιξ.
αφου εχει ακομα ορεξη το ψαρι για να φαει,ισως εχω χρονο για να μην το παω στα βαρια κατευθειαν.

αν δεν δω να καλυτερευει,σκεφτομαι τετρακυκλινη η triple sulfa.

αν εχει κανεις κατι καλυτερο να προτεινει ειμαι ολος αυτια...
μετρονιδαζολη ισως?να παρω Flagyl?

επισης θα ηθελα να ακουσω τι προτεινετε για το θεμα με το αλατι και το που να γινει η θεραπεια.
υπενθυμιζω οτι δεν μπορω να το βγαλω απτο αλατι αποτομα γιατι θα παθει και κανα οσμωτικο και θα μας χαιρετησει πριν την ωρα του...

να το βαλω σε ξεχωριστο δοχειο και να του βαζω νερο απτο ενυδρειο,η να κανω τη θεραπεια μεσα στο ενυδρειο καλυτερα?
εκτος αν βαλω τα θηλυκα σε αλλο δοχειο με το φιλτρο,και αφησω το αρσενικο μεσα στο ενυδρειο και να την κανω εκει τη θεραπεια.
-------------------------
δεν το βλεπω καλα το ψαρι.
παλι κατω καθεται.
εβαλα και αγγελια,αλλα σε περιπτωση που το δει κανεις και μπορει να βοηθησει το γραφω και εδω.

αν εχει καποιος μελαφιξ και πιμαφιξ,πεστε μου να ερθω να παρω μια δοση και απτα δυο για 60 λιτρα νερο.
αυριο θα αγορασω δικα μου και επιστρεφω οτι πηρα.
μην παει χαμενη η μερα σημερα και ταλαιπωρειται το ψαρι αδικα...

αν μπορει καποιος να προτεινει αντιβιωση καταλληλη για συμπτωματα βακτηριακης που μπορω να βρω σε φαρμακειο,πειτε μου να ξερω να παω να παρω σημερα.
-------------------------
απο αντιβιωτικα στο σπιτι εχω μονο νταλασιν (κλινδαμυκίνη)αυτη τη στιγμη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 16-02-14 στις 13:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01600 seconds with 11 queries