Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 10-02-14, 15:24
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από piranha friend Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά!!! Αποφάσισα να έρθω και εγώ στις κιχλίδες!! Πρόσφατα πήρα ένα (ελπίζω) ζευγαράκι Αpistogramma macmasteri και ομολογώ πως είναι πολύ όμορφα ψάρια και με εντυπωσίασαν με την συμπεριφορά τους αν και τα έχω 2 μέρες!!!
Το ενυδρείο μου είναι το παρακάτω και είναι 45*30*30 ακριβώς δηλαδή για 2 από αυτά τα ψαράκια!!! Είναι πυκνοφυτεμένο πλέον και έχω λεντάκια για φωτισμό!!

Περιμένω τις γνώμες σας για βελτίωση του ενυδρείου!! Παρουσίαση θα κάνω αναλυτική αφού βελτιώσω κάποιες λεπτομέριες που θα μου επισημάνετε εσείς!!!!!

Διαστάσεις:40*30*30
Όγκος:
Κατηγορία: Κιχλίδες Αφρικής
Φυτάτης παναγιάς τα μάτια)
Ψάρια / Άλλα είδη: Αpistogramma macmasteri
Διακοσμητικά υλικά: Πέτρα φυσική, χαλαζιακή άμμο
Φόντο: τίποτες
Φωτισμός: led 14w
Διάρκεια φωτισμού: 7
Φιλτράρισμα: SP-1300A
Θερμοστάτης: 50
Λίπανση: no
Παροχή CO2: no

pH:6.5
Γενική σκληρότητα (GH):-
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):-
Αμμωνία (ΝΗ3):0
Νιτρώδη (ΝΟ2):0
Νιτρικά (ΝΟ3):30
Αλλαγές νερού: 20% κάθε βδομάδα
Θερμοκρασία: 25
Άλλες πληροφορίες: Πάνε για ζευγάρωμα!!!
Φωτογραφία: πιο μετά...
1. ΔΕΝ ξέρω αν τα δικά σου είχαν πάει ταξιδάκι αναψυχής στην Αφρική και τα έπιασαν... αλλά ΔΕΝ κατάγονται από εκεί... Νοτίου Αμερικής είναι.
2. Επειδή είναι από τα είδη που έχουν περάσει από τα ενυδρεία μου... θα τους διέθετα τουλάχιστον 100 λίτρα. Και με ψιλή άσπρη άμμο... σαν πούδρα.
3. Χάρη (Harris samos)... ωρες-ώρες αυτά που γράφεις τα διαβάζω σαν ανέκδοτα... "φωτεινό παντογνώστη" μου θυμίζεις. Με την εμπειρία που διαθέτεις πλέον (έστω και λίγη)... είσαι αδικαιολόγητος.-
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01505 seconds with 11 queries