Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 28-01-14, 12:48
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
τι ωραια θα ητανε να ειχα κιεγω απωθημενο ψαρια που να μπορω να κρατησω ευκολα

τα κριμπς και τα τσερυ ειναι "σχετικα" κοντα σε παραμετρους αν και τα κριμπς θελουνε μαλον ελαφρως πιο μαλακο νερο και το ph σου ειναι στο ανωτερο οριο γιαυτα.θελει λιγο κατεβασμα.
επισης τα τσερυ ειναι ασιατικα και τα κριμπς αφρικανικα.
και μονο γιαυτο,θα εβαζα τα κριμπς μονα τους με πιο μαλακο νερο.

τωρα αν θες σωνει και καλα να κρατησεις καποια δυο ειδη μαζι, τα πιο "συμβατα" ειναι αυτα τα δυο,αν και προσωπικα δεν τα θεωρω συμβατα ασχετα απτο τι λεει το seriouslyfish.θα μπορουσε να γινει αν μαλακωσεις λιγο το νερο για τα κριμπς,αλλα δεν ειναι ιδανικος συνδιασμος.
http://www.seriouslyfish.com/species...romis-pulcher/
http://www.seriouslyfish.com/species/puntius-titteya/
Καλά απωθημένο είναι άλλο αλλά με τα λίτρα που έχω θα παραμείνει απωθημένο
Τα κριμπς μου έχουν μείνει απο παλιά που τα είχα για λίγο καιρό σε 60 λιτρο και επειδή δεν ήταν ότι καλύτερο τα έδωσα..
Τα cherry δε θέλω να τα δώσω για συναισθηματικούς λόγους..έχουμε περάσει μετακομίσεις,ασθένειες,προβλήματα με το νερό,με το ενυδρείο..και είναι ακόμα εδώ!Αλλά αν τα κρατήσω σκέφτομαι πως πρέπει να τα αυξήσω...και εκεί είναι που δεν ξέρω τι θα γίνεται μαζί με τα κριμπς..(δεν είναι τόσο νευρικά όσο τα zebra)..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρηστος Ζ. Εμφάνιση μηνυμάτων
αν βαλεις κριμπ, καλυτερα να κρατησεις τα ντανιο και να μεγαλωσεις λιγο την ομαδα τους
Όσον αφορά την κίνησή τους όντως θα είναι καλύτερα με τα κριμπς..αλλά εδώ είναι μόνο 4 και κάνουν σαν παλαβά (πολύ νευρική κίνηση)..όταν τα κάνω 8 τι θα γίνεται εκεί μέσα (και με κριμπς ταυτόχρονα)..νομίζω πως μήκος 80εκ γι αυτά δεν είναι ότι καλύτερο..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη evina : 28-01-14 στις 12:48 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01623 seconds with 11 queries