Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 23-01-14, 12:49
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

Το ξέρω Γιώργο ότι η εισαγωγή τόσων ψαριών είναι λάθος αλλά τα περισσότερα μου ήρθαν από Θεσσαλονίκη και δεν είχα άλλο χώρο να τα φιλοξενήσω για να τα βάλω σιγά-σιγά κι ο συνχομπίστας που μου έδωσε τα multies,julidochromis & leleupi μου 'πε πως δεν θα έχουν πρόβλημα.Οι πέτρες είχαν κάποια κοκκινίλα σαν σκουριά σε μέρος της επιφανείας τους και κοκκινόχωμα αλλά τις έπλυνα πάρα μα πάρα πολύ καλά και κράτησαν κοκκινίλα.Η ομορφιά τους είναι ότι είναι άσπρο-μαύρο ριγέ και έχει κάποια στιγματάκια που λαμπιρίζουν.Σε κανένα ενυδρείο δεν έστρωσα με μπόλι αλλά με Nutrivec,Biotopol & FilterStart της JBL.Κοιτάξτε πως είναι οι πέτρες Γνευσίου,μόνο που........αυτές που πήρα είναι τεράστιες.Κοιτάξτε όμως Φίλε Γιώργο στο σύνδεσμο που βρήκα σήμερα το πρωί και παραθέτω που ο συνχομπίστας rom από το forum μας δηλώνει ότι επικοινώνησε μαζί τους και του είπαν ότι περιέχει σίδηρο.Σε εμένα που τις προμηθεύτικα απ' αλλού μου τις υπέδειξαν ως κατάλληλες και τώρα που τους ρωτώ δεν ξέρουν.

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&...,d.bGQ&cad=rja


-------------------------
Καλημέρα φίλοι μου Κλεόβουλε και Σπύρο,μαζεμένοι πληθυσμοί μπήκαν και σε άλλα ενυδρεία,όπως και λάθη που έγιναν σ' αυτό έγιναν και στ' άλλα όμως μόνο αυτό σκότωσε ψάρια.Γι' αυτό με ''τρώει'' το μήπως και ψάχνω τι απ' όλα έφταιξε( γιατί μόνο σε αυτό; )-( γιατί όλα τα ψάρια; ).
Προτείνετε μου κάτι.Να τις βγάλω;Κι αν ναι (καλού-κακού ή ( πειστήκατε κι εσείς για την ''ενοχή'' τους; ).ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PETROS_AFRICANOS : 23-01-14 στις 12:49 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01795 seconds with 11 queries