Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 14-01-14, 17:59
lavres Ο χρήστης lavres δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nicpapa Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια μην τα παραλέμε...
Ειμαι και εγω της αποψης οτι οσο μεγαλυτερο τοσο σταθεροτερο, αλλα και εγω διατηρώ διαφορων ειδη γαριδων σε μικρα ενυδρεια 36 λιτρα... λογο χωρου και πολλών ενυδρειων.
Δεν εχω δει ποτέ μου τετοια συμπεριφορά, παλαιοτερα ειχα στα ενυδρεια rcs και φτασανε πάνω απο 250 ....
Ολη η ιστορια, ειναι να κρατας σταθερες παραμετρους, που οσο πιο μικρο ειναι το ενυδρειο τοσο πιο δυσκολο ειναι , και να μην αφηνεις να υπερπληθαινουν οι γαριδες γιατι μετά σταματάνε να γεννάνε , με αποτέλεσμα να χασεις και την αποικια ολοκληρη.

http://www.youtube.com/watch?v=BGPLXJ3PiQk
Το αντιστοιχο λινκ στο σημειο 20:08-21:00 min ειναι η τρελα που συνεβει και στο δικο μου αλλα με μακαβριο αποτελεσμα-το θανατο τις θυληκιας-απο το κυνηγητο της.

εσυ δεν εχεις παρατηρησει ποτε αυτο το συμβαν?απο το πολυ κυνηγητο να πεφτει νεκρη? εμενα εχοντας τες 4 μηνες το παρατηρησα δυο φορες,μια πριν ενα μηνα και μια πριν λιγες μερες.
-------------------------
το ερωτημα μου εξ αρχης ήταν αν εχει συμβει και σε καποιον αλλον αυτο, αν το εχει παρατηρησει!
το αποτελεσμα ηταν παλι το ιδιο: κακες συνθηκες = επιπληξη
:μικρο ενυδρειο = επιπληξη
καμια απαντηση ως προς το θεμα, αν εχει συμβει και σε αλλους
-και αν ειναι κοινο θα ηταν και σε πεντε και σε δεκα και σε εικοσι και σε πενηντα λιτρα.
Σε ενα πενηνταρι ή κατοσταρι ενυδρειο φανταζομαι ουτε καν θα εχει δει καποιος αυτο το αποτελεσμα λογω του μεγεθους του ενυδρειου και των διακοσμητικων του (φυτων ,πετρες,ξυλα), απλα βλεποντας το κυνηγητο φανταζεται οτι ¶ ωραια' κυνηγητο=ζευγαρωμα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lavres : 14-01-14 στις 17:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01790 seconds with 10 queries