Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 02-01-14, 11:12
PETROS_AFRICANOS Ο χρήστης PETROS_AFRICANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-09-2013
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή Rio 180

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά πρώτα απ' όλα!!! Παιδιά μην κατηγορείτε τα JUWEL γιατί έχουν πολύ καλή κατασκευή και 5 χρόνια ΕΓΓΥΗΣΗ και παρέχει σε όλα τα μοντέλα εσωτερικό φίλτρο και 1 θερμοστάτη.Τα ANUBIAS χωρίς να θέλω να τα κατηγορήσω (έχω κι από τα δύο) έχουν μόνο 2 χρόνια ΕΓΓΥΗΣΗ,δεν έχουν ανταλλακτικά εν αντιθέση με τα JUWEL( ακόμα και τα καπάκια τους δεν στέκοντε όρθια, κι αν έχεις ατύχημα κλάφτα).Έχω ένα Rio125, ένα Rio180 & ένα Rio400 χωρίς κανένα πρόβλημα.Υπάρχουν όλα τα ανταλλακτικά τους αλλά αυτό που μ' 'εκανε να αποκτήσω πριν 3 βδομάδες το ANUBIAS A1800 ήταν η τιμή του.Το JUWEL Rio400 κοστίζει καινούριο (μαζί με βάση θ'αναφέρω τις τιμές) περίπου 1400€ ενώ αυτό που πήρα από 1700€ υπάρχει κατάστημα που το πουλά 700€.Όλα τα ANUBIAS είναι φθηνότερα μετά την προσφορά τους.Τελειώνοντας θα σου πω αν αποκτήσεις το JUWEL Rio180 να βάλεις και εξωτερικό φίλτρο.Μία πρόταση και σκέψου την,το HW-302 της sun sun μπορεί να 'ναι Κινέζικο έχει όμως καλή σχέση ποιότητας-τιμής και καταναλώνει μόνο 18W.Το συγκεκριμένο μοντέλο το έχει ο Ιγνάτιος.Καλό ενυδρειακό ταξίδι φίλε!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01390 seconds with 11 queries