Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #60  
Παλιά 30-12-13, 17:53
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Οχι δεν ειχα ποτε προβλημα με το 2080.
Απο τα θεματα που παρακολουθησα, τα 2080 που δεν ειχαν καλη ροη, ηταν γιατι τελικα ειχε φυγει και δεν εφαρμοζε καλα ενα εξαρτημα μεσα.
Καποια λιγα που ειχαν διαρροη, ηταν γιατι ειχαν βαλει πολλα υλικα μεσα (τα μαμισια υλικα που δινουν σετ, ειναι λιγο περισσοτερα απο οτι χωραει)
Καποια λιγα που δεν μπορουσαν να επισκευαστουν, ηταν γιατι ειχαν ξαπατωσει την τρομπα. Και αν σπασει δεν αλλαζει το συστημα αυτο μονο. Θελει αλλαγη ολη η κεφαλη.
Εγω χρησιμοποιω την τρομπα κανονικα παντως. Ισως ειχε βρωμισει πολυ το λαστιχο/τσιμουχα της τρομπας τους και ειχε σκληρυνει και δεν πατιοτανε ευκολα, και γιαυτο το σπασανε.
(υπαρχει και ενα spray λιπαντικο τη eheim για τις τσιμουχες, για να μη σκληραινουν)


Δεν πιανει στη Λαρισα πανω απο 31C το ενυδρειο?
Εδω Αθηνα μπορει να πιασει και 33-34C.
Εγω το ειδα αλλιως.
Επειδη η ψυξη μου κοστιζει 1-2 ευρω το χρονο και η θερμανση 200, προτιμησα ψαρια που θελουν ψυξη και οχι θεερμανση
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01364 seconds with 11 queries