Θέμα: σκεψεις
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 28-12-13, 16:28
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manolischania Εμφάνιση μηνυμάτων
είναι ένα θέμα το νερό στα χανιά επειδή παίζουν διάφορα δίκτυα το νερό διαφέρει εγώ στο στάλο που μένω είμαι στο 7.5 ph και στην αγια μαρίνα που έχω μαγαζί στο 7.7 λόγο διαφορετικού δικτύου , στην αθηνα τους είχα σε 6.9 με 7
εδώ με 7.2 με τύρφη , τους είχα και σε 7.5 για έναν χρόνο αλλα δεν πιάνανε οι γέννες λόγο υψηλού kh και τώρα
τους ξαναγύρισα με τύρφη να μην αερίζουν άδικα τα αυγά . μετρήσεις είναι νωρίς να κάνεις από τώρα μιας και δεν υπάρχει περίπτωση να στρώσει το νεράκι πριν τον μήνα
Αυτό ΔΕΝ έγινε κατανοητό... μπορείς να το αναλύσεις λίγο παραπάνω;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από HERBI Εμφάνιση μηνυμάτων
οκ ολλα αυτα εαν δεν εχεις την δυνατοτητα α/ο και θες να μαλακοσεις το νερο οπου εχεις στην βρηση το μονο που σου μενει να κανεις ειναι να βαλεις τυφρη οπου θα αλαξει εκτος την σκληροτητα και το χρομα ετση δεν ειναι;
Το κόστος για μια Α.Ο. έχει "πέσει" τόσο πολύ... που νομίζω η απόκτηση της είναι πλέον "εύκολη" υπόθεση (την θεωρώ απαραίτητη για όλα τα είδη ψαριών... όχι μόνο για τους δίσκους).
Φυσικά και η χρήση τύρφης ΔΕΝ αποκλείεται σαν τρόπος... την άποψη μου έθεσα υπ' όψιν σου.-

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Diskus fan : 28-12-13 στις 16:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01360 seconds with 10 queries