Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 09-11-13, 17:06
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από puntakias22 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω θελω πρωτα απο ολα να βαζω μια αντλια μεσα στη λεκανη και να στελνει το νερο μεσα στο ενυδρειο.επειδη ειναι χαμηλοτερα η λεκανη.αυτο!τωρα εχω και μια αντλια αερα που βγαζει φυσαλιδες μεσα στο ενυδρειο.δεν πρεπει να εχουμε και μια τετοια γενικα???γιατι ειπες εσυ η 2η??πρεπει να εχω και αντλια αερα φυσαλιδες και αντλια νερου για να μετα φερω το νερο λεκανη-ενυδρειο και μια αντλια νερου 1η που?αφου εσυ ειπες 2η η πρωτη σου που ειναι???οεο???
Αν εννοείς για βαρέλι/λεκάνη προετοιμασίας νερού, ναι, θες και αεραντλία, εκτος και αν η αντλία σου κάνει μεγάλη ανατάραξη της επιφάνειας ή αν κάνεις το νερό να πέφτει από ψηλά. Μπορεις με την ίδια αντλια να στέλνεις το νερό στο ενυδρείο. Αυτο βέβαια εξαρτάται από το ύψος που θα είναι η κορυφή του ενυδρείου σε σχέση με το βαρέλι/λεκάνη, για κάτι τέτοιο θα σου πρότεινα πάνω από 1000l/h γιατί έχουν και μεγάλο μανομετρικό αυτες αλλα τώρα είδα πως δεν έχει το petcumulus, μέχρι 800 l/h έχει με 1,3 m μανομετρικό, ανεβάζη το νερό στα 1,3 μέτρα δηλαδή (1 να υπολογίζεις γιατι στο 1,3 ίσα που τρέχει)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01673 seconds with 10 queries