Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 31-10-13, 01:11
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
βασικα εννωειται πως γινεται, αλλα και παλι γιατι να μην πας σε μεγαλυτερο ενυδρειο?
Ακομα και για γαριδαδικο αν το θες 30 λιτρα ειναι πολυ μικρο απο θεμα χωρου...
Θα εννοιωθα καλυτερα αν η ερωτηση αφορουσε πχ 200 λιτρα ενυδρειο και 1 τονο sump
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασχετα με το τι χωραει στα 30 λιτρα και τι στα 50...
Να εχεις μικροτερο ενυδρειο απο το σαμπ,φυσικα και γινεται,μονο οφελος μπορει να εχεις,καλυτερο φιλτραρισμα λογω ογκου βιολογικου και μηχανικου υλικου φιλτραρισματος,ολος ο εξοπλισμος μπορει να μπει στο σαμπ,ακομα και να φιλοξενησει καποια ζωντανα μπορει,οπως γονο απο γεννες,με μια μικρη λαμπα οικονομιας ή κανα λεντακι.
Ωραια οποτε με τις απαντησεις σας αυτες μου λετε οτι γινεται κατι τετοιο κι ας ειναι λιγο μικρο το ενυδρειο που σας λεω, για παραδειγμα το λεω περισσοτερο, μια ιδεα ειναι αλλωστε. Αφου ειναι καλο το sump για κατι τετοιο πως και δεν βρισκω να εχει γινει κατι αναλογο απο αλλα ατομα ειτε εδω στο φορουμ ειτε αλλου? Μονο και μονο λογω του κοστους? Δεν υπαρχει κατι αλλο που θα μπορουσε να μου διαφευγει πανω σε αυτο? Μιας και δεν ειμαι εμπειρος γενικα σε αυτα για αυτο σας ρωταω. Και σας ευχαριστω που απαντησατε, που ειπατε τη γνωμη σας, ειναι πολυτιμες οι γνωμες των πολλων, φοβηθηκα οτι θα μεινει αναπαντητο το ερωτημα μου... Καλο σας βραδυ παιδια...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01468 seconds with 11 queries