Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 17-10-13, 11:50
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spirstam2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχως η εγκατασταση στη βρυση της κουζινας ειναι ανεφικτη γιατι οι σωληνωσεις του νερου ειναι εντοιχισμενες.
Σημερα που εκανα παλι μετρησεις μετρησα στο ενυδρειο Αμμωνια 0 νιτρωδη 0 και Νιτρικα 10 ή 15 mg/lt ,δεν μπορω να κανω ευκολα την συγκριση των χρωματων.Η μετρηση αυτη εγινε στο ιδιο νερο που ειχε γινει και η προηγουμενη που ειχα αναφερει πριν 5 μερες.
Στην βρυση σταθερα νιτρικα 30 mg/lt.H αλλαγη του νερου που θα γινει αυριο
θα εχει 40% νερο βρυσης και 60% απο αλλη πηγη χωρις νιτρικα ωστε να μπορεσω να τα κρατησω σε χαμηλο επιπεδο.
Νομιζω οτι για κανα μηνα τουλαχιστον ειμαι καλυμενος.Μετα ΑΟ για ψαρακια στη βρυση της τουαλετας - τελειως ψυχολογικος ο λογος που δεν θα βαλω για την οικογενεια σ αυτη τη βρυση ΑΟ ,οι σωληνωσεις ιδιες με αυτες της κουζινας ειναι.
Αν καταλαβα καλα την διαδικασια και ανεβασα σωστα τις εικονες ισως καταλαβετε γιατι μιλαω οτν λεω για "μουχλα" αν και δεν ξερω ποσο καλα φαινεται.
Ολοκληρο το ενυδρειο,μολις στηθει η τελικη του μορφη.
Δεν φαινεται καλα, αλλα σαν φυσιολογικη ελαχιστη αλγη μου κανει αυτο στα ξυλα.

Εχεις στο ενυδρειο 15 νιτρικα και στη βρυση 30?
Ωραια, να πινετε απο το ενυδρειο νερο (πλακα κανω)
Δεν ξερω πως εχεi στηθει η βρυση και δεν μπορεις, αλλα μου ακουγεται περιεργο να μη μπορει καποιος να επεμβει στη βρυση του.
Πες οτι βουλωσε, οτι εσπασε κατι.
Τι κανεις?
Γκρεμιζεις το τοιχο?
Δεν εχει απο κατω στο ντουλαπι του νεροχυτη, βανακια να κλεινει κλπ?
Ουτε απεξω΄απο τον τοιχο?
Μια βρυση καρφωμενη στον τοιχο ειναι?

__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02385 seconds with 10 queries