Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 28-06-05, 01:31
Το avatar του χρήστη DimmyF
DimmyF Ο χρήστης DimmyF δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Αγ. Δημήτριος - Αθήνα / ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή

Γειά χαρά και πάλι!
Λοιπόν, μετά από ~μία εβδομάδα, έκανα τις απαραίτητες επιδιορθώσεις, το καθάρησα καλά από σιλικόνες, έφτιαξα και ένα καπάκι από κοντρα πλακέ θαλάσσης και τώρα είμαι στη φάση που περιμένω να στεγνώσει το καπάκι απ'το βερνίκι!!
Προσωπικά θέλω να ευχαριστήσω όσους με βοήθησαν και να δηλώσω ότι ενθουσιάστηκα από την κατασκευή!!
Σε λίγες μέρες θα ανεβάσω και photos στην αντίστοιχη Δημόσια Συζήτηση 'Καλωσορίσατε !'

Παρακάτω θα αναφέρω ένα δύο πραγματάκια που εγώ δεν πρόσεξα και δυσκολεύτηκα. Ίσως βοηθήσουν στο μέλλον κάποιον άλλο.

Να τονίσω ότι στις συμβουλές παρακάτω, αναφέρομαι ΣΕ ΕΜΕΝΑ!! Γι'αυτό
και θα χρησιμοποιήσω 2ο ενικό πρόσωπο!

1ον) Βρε αδερφέ εντάξει, ωραία η μαύρη σιλικόνη, αλλά είναι ανάγκη να ξεκινήσεις με αυτή? Άφου αν είσαι απρόσεκτος, θα πασαλείψεις τον τόπο. Πάρε εκεί μία άσπρη, που δε φένεται και τόσο..

2ον) Βάλε χαρτοταινία εκεί που πρέπει!! Μην το παίζεις, εγω προσέχω...
Και όταν τη βγάζεις, πρόσεξε λίγο, μην την αφήνεις να ακουμπάει πρώτα ΟΛΑ τα τζάμια σου..

3ον) Οταν πας να κολλήσεις 2 ξήλα κάθετα μεταξύ τους έχε μαζί σου και κανα τριγονάκι (από εκείνα τα σχολικά!) ορθογώνιο.. Γιατί αυτό που τελικά θες να φτιάξεις (καπάκι) θα θες να είναι ορθωγόνιο παραλληλόγραμμο σε κάτοψη ..και.. όχι ρόμβος..

4ον) Γενικότερα για να το συντομεύω, να είσαι προσεκτικός, ήρεμος και να έχεις χρόνο μπροστά σου. Συμφωνώ απόλυτα με το γαύρο στο http://www.tsamisaquarium.com/Selide...ataskEnydr.htm
που στα υλικά πρόσθεσε και το...Μερικές μπύρες!!

Αυτά!
__________________
Εν αρχή ην το χάος...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01556 seconds with 11 queries