Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 24-06-05, 11:54
Το avatar του χρήστη ahar
ahar Ο χρήστης ahar δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-04-2003
Περιοχή: Αθήνα Ν.Σμυρνη
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apostolis
με τέτοιο μπλέξιμο που έχει γίνει, κάντε ό,τι σας φωτίσει ο καλός θεούλης... εγώ πάντως επειδή προτιμώ να "πάω" οδηγώντας την Lamborgini Diablo μου με 322Km ή στα 98 μου απο καρδιά με καμια 2μετρη Ρωσιδούλα και όχι απο 200άρι με Καρδινάλιους, είμαι υπέρ της γείωσης...!
Το 1o είνια απο την ταινια με τον αρμαντ ασαντε και οσον αφορα το 2ο το ξερει η Σοφια;;;;;;
χεχεχχε

Σοβαρα τώρα.....

προσωπικα έχω ΟΛΑ τα ενυδρεία μου να πεφτουν πρωτα πανω σε υποπινακα με ρελέ ασφαλείας και μετα στον κεντρικο.
Ακομα και το μεγαλο ενυδρειο στο διαμερισμα που έχει όλα τα ηλεκτρολογικα του στην βαση του στην πορτα του ντουλαπιου , έχει ένα ανεξαρτητο ρελε εν είδη πινακος , για αυτό το λογο.
Και αυτό αποδεικτηκε προφητικο οταν ενα μικρο σποτακι με μανταλακι κλιπ που είχα βάλει στο καπακι του ρεεφ για να δώ καλυτερα κατα την διαρκεια εργασιών συντήρησης , αναδιαταξης , αποφασισε να γνωρίσει την "αγρια" πλευρά της ζώης ,κανοντας βουτια στο ενυδρειο ενω είχα τα χερια μου μέσα...
δεν λέω τίποτα παραπανω...
Απλα η Σιλια δεν μου ξαναείπε τίπτοα γιατο λογαριασμο που κανω σε μαγαζια ηλεκτρολογικων και ειδικα για ρελε ασφαλείας....

Επιπλεον μετρα που έχω παρει είναι να έχω όλα τα θερμαντικα σώματα απομονωμενα απο τα ψαρια (στο sump , στο εσωτερικο φιλτρο κλπ) και είδικα για το δώμα που έχω aircondition ,δεν τα βαζω πολυ συχνα σε λειτουργεία... Τα εχω εκτος μπριζας.

Και φυσικα επιδει κυκλοφορει και μικρο παιδι σε επικινδυνη ηλικια στο σπιτι , όλα τα ντουλαπια ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ!
(Στο δώμα δεν ανεβαίνει!!!)
__________________
Το τσιράκι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01718 seconds with 11 queries