Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 23-06-05, 21:25
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Κατ αρχας συγνωμη για την καπως γενικη απαντηση μου, στις τοσο συγκεκριμενες ερωτησεις σου Αλλα πιστευω πως με τα οσα θα σου πω θα παρεις μια γευση του τι ειναι σωστο και τι εσφαλμενο και θα κανεις μονος σου την τελικη επιλογη Κανονας 1ος) Δυο φιλτρα ειναι καλυτερα απο ενα και τρια καλυτερα απο δυο εφοσον ετσι ελαχιστοποιουμε την πιθανοτητα να μεινει απο φιλτραρισμα εφοσον αποκλειεται να χαλασουν ολα μαζι αρκει βεβαια τα φιλτρα μας να καλυπτουν τον καπως γενικο κανονα που σχετιζεται με τα λιτρα που ειναι αναγκαια να φιλτραρονται ανα ωρα και εδω φτανουμε στον 2ο) κανονα ο οποιος λεει οτι ενυδρεια εως και 400 λιτ. ειναι καλο να δουλευουν με φιλτρο ικανο να περασει και να καθαρισει το νερο του ενυδρειου τουλαχιστον 3 φορες την ωρα (περιπου 1200 λιτ/ ανα ωρα δηλαδη) ενυδρεια απο 450 εως και 1000 λιτρα μπορουν να καλυφτουν ανετα απο φιλτρο που να περνα το νερο εως και δυο φορες την ωρα Τωρα αν εχεις την δυνατοτητα να προσφερεις στο ενυδρειο σου μεγαλυτερο ογκο φιλτρανσης ανα ωρα... τοσο το καλυτερο αρκει το ρευμα που θα δημιουργηθει στο ενυδρειο να ειναι ανεκτο απο τα ψαρια και να μην τα κανει να αισθανονται λες και ειναι μεσα σε καδο απο πλυντηριο Ελπιζω να σου ελυσα καποιες απορειες...

Υ.Γ Για να παρεις μια εικονα απο το δικο μου, εγω φιλτραρω ενυδρειο με καθαρο ογκο νερου 700 περιπου λιτρων με ενα Eheim 2260 καταλληλο για ενυδρεια εως 1500 λιτρων
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01562 seconds with 11 queries