Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 23-07-13, 15:09
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

εκανα αλλαγη σημερα.κανα δυο πραγματα που παρατηρησα ειναι τα εξης.τα σαλιγκαρια εχουν την ταση να μαζευονται στην εισοδο της αντλιας.μου την ειχανε μπουκωσει παλι
τα ψαρια πανε καλα και τρωνε αβερτα.η μικρη θυληκια που εβαλα μεσα που πηρα απο συγχομπιστα και ητανε κορη του αρσενικου απο προηγουμενη γεννα,εχει γινει αγνωριστη απτο φαιτο ιδιο κ τα υπολοιπα
τα μικρα μεγαλωνουν,εχω δει 4 μεχρι στιγμης που τα ξεχωριζω απτα χρωματα.εχω την εντυπωση οτι το ενα τουλαχιστον ειναι αρσενικο χωρις να παιρνω ορκο,κ σιγουρα ειδα κ ενα θυληκο.

αμα μεγαλωσουν λιγο ακομα θα τα βαλω στο ενυδρειο να τα δω καλα κ θα τα δωσω.(αυτο τρεχει μονο με σαλιγκαρια btw γιατι δε θελω να ξαναρισκαρω να μου πεθανει παφερ παλι...)

απο χρωματα ειναι ολα σουπερ,κ προσεξα οτι εχουν βγαλει μια "μαυριλα" τα ψαρια.εχουν σκουρηνει αρκετα αλλα οπου εχουν χρωμα ειναι ακομα πιο εντονο.η αντιθεση δηλαδη ειναι μεγαλυτερη.το μαυρο δεν ειναι θαμπο,αλλα γυαλιστερο.γενικως φαινεται ναχουν βγαλει μια "αγριαδα" τα ψαρια κ στα χρωματα κ στον τροπο που κινουνται.

ισως ναναι κ λιγο η ιδεα μου αλλα δε νομιζω τοσο πολυ.παιζει πολυ μεγαλο ρολο το περιβαλλον σιγουρα.

εχω φτασει να ταιζω 5 φορες τη μερα καποιες μερες

ειναι δυσκολη η φωτογραφιση,αλλα καποια στιγμη συντομα θα κατσω να βγαλω αρκετες να βαλω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01533 seconds with 11 queries