Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 03-07-13, 22:13
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stratilatis Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση, αρκετά υποκειμενική βέβαια, πλην όμως θα ήθελα να ακούσω γνώμες και εμπειρίες. Το πρόβλημα είναι ότι μετακομίζω σε σπίτι που το 300άρι μου (φυτεμένο, γλυκού νερού) δυστυχώς δεν χωράει με τίποτα. Έχω λοιπόν δύο επιλογές:

1. Να το πουλήσω αναγκαστικά με ότι συνεπάγεται αυτό σε πίκρα μετά από πέντε χρόνια που το έχω και τα ψαράκια τα οποία αγαπώ πολύ.
2. Να το μεταφέρω στο εξοχικό (εντός Αττικής) που κατεβαίνω τα σ/κ όλο το χρόνο.

Πόσο ασφαλής είναι η δεύτερη λύση; Να μεταφερθεί δηλαδή σε ένα σπίτι που θα απουσιάζω τις 5 από τις επτά ημέρες. Θα ήθελα τις απόψεις σας ή αν τυχόν έχετε ακούσει προβλήματα που προέκυψαν σε ανθρώπους που έπραξαν τη δεύτερη επιλογή.
Καλησπέρα
Οπως ήδη έγραψες, η άποψη είναι τελείως υποκειμενική

Εγώ σου προτείνω να επιλέξεις το 2ο! Η αγάπη για τα ενυδρεία δεν σβηνει έτσι εύκολα
Αν το πουλήσεις, θα το σκέφτεσαι κι εγώ δεν ξέρω για πόσο καιρό!
Οι 5 μέρες που αναφέρεις είναι σχετικά ανεκτές. Αν το οργανώσεις σωστά κι αν δεν προκύψει κάτι έκτακτο, νομίζω θα σου πάνε όλα καλα

Ξέρεις κι όλοι ξέρουμε, πως το έκτακτο και το στραβό, μπορεί να προκύψει πχ τα πρωινά που λείπουμε, τα βράδια που έχουμε βγει κλπ
Αμα ειναι να ερθει, θα έρθει, είτε είσαι δίπλα στο ενυδρείο είτε σε απόσταση

Συνοψίζοντας : Μετέφερε το στο εξοχικό, οργάνωσε το όσο πιο καλά μπορείς, με αυτοματισμούς σε φώτα, ταίστρες, αυτόματες αναπληρώσεις...και η αγάπη...συνεχιζεται!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01584 seconds with 10 queries