Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #117  
Παλιά 27-06-13, 13:28
Το avatar του χρήστη Alex_Salonica
Alex_Salonica Ο χρήστης Alex_Salonica δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimp Artist
 
Εγγραφή: 23-11-2008
Περιοχή: Newcastle under lyme
Μηνύματα: 2.141
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nicpapa Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω σε 40 λιτρο με λίγα φυτα ειχα 7 yellow shrimps, και για μια φαση μετρουσα 6 αφαντη η μια , τι εψαχνα απο εδω και απο εκει τιποτα , κουνουσα τα φυτά παλι τιποτα, μετά απο δυο εβδομάδες βγηκε εξω αυγομένη.
Αλεξανδρε δεν μπορει να εξαφανιστηκαν ολες, για ψάξε καλυτερα...
Εκτος και αν ητανε πιασμένες απο την φυση αλλα και πάλι αφου αυγοθηκε δεν νομιζω, οι παραμετροι σιγουρα ειναι οκ , απο θεμοκρασια πως πάς ?
-------------------------
Αλλέξανδρε ειδα στο βιντεο οτι χρησιμοποιεις το eheim prefilter , το ιδιο χρησιμιμοποιω στις crs, καποια στιγμη ειδα μικρα στο φιλτρο, τωρα το εχω ντυσει με καλτσον ! Kαι απο τοτε τιποτα, ασε που δεν χρειαζεται καθαρισμα.
Το θέμα δεν είναι ότι δεν βλέπω μια red tigri, δεν βλέπω καμία! και είχα και μια αβγωμένη που μάλλον δεν πρόλαβε να γεννήσει
Τώρα βλέπω μια harlequin αβγωμένη.. να υπενθυμίσω ότι οι harlequin είναι από τις πιο δύσκολες sulawesi. Δεν μπορώ να καταλάβω πως και γιατί έχασα όλες και μόνο τις red tigri

Μα πως είναι δυνατόν να περάσουν το προφίλτρο αφού όπως το είδα είναι όλο σφουγγάρι μέσα χωρίς κενά, μήπως στο δικό σου είχες από κάπου κάποιο κενό; Θα το ξανακοιτάξω βέβαια τώρα που μου το είπες μήπως και δεν πρόσεξα καλά.
__________________
------ Life is what happens while you are busy making other plans ------
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01482 seconds with 11 queries