Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 09-05-13, 11:29
Το avatar του χρήστη isle of eco
isle of eco Ο χρήστης isle of eco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-12-2012
Περιοχή: Χαριλάου
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Billy Τ, εγώ αυτή τη περίοδο φιλοξενώ το 2ο μου χάμστερ. Και τη πρώτη φορά και τώρα, προτίμησα να πάρω ένα γιατί τα ομόφυλα μαλώνουν μεταξύ τους και τα ετερόφυλα ζευγαρώνουν πολύ. Και στη φύση ζουν μοναχικά εκτός της περιόδου αναπαραγωγής. Το 1ο ήταν θηλυκό και το 2ο είναι αρσενικό. Τελείως διαφορετικοί χαρακτήρες!!!
Ο απαραίτητος εξοπλισμός είναι αυτός που περιγράφεις εκτός της άμμου και των παιχνιδιών. Για την άμμο πρόσφατα άκουσα και εγώ - πουλάνε ειδική στα petshop - αλλά δεν του έχω βάλει και δεν σκοπεύω γιατί δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα. Παιχνιδάκια τα έχω δώσει διάφορα αλλά τους ήταν αδιάφορα. Το πιο πετυχημένο παιχνίδι είναι τα χάρτινα ρολά από το χαρτί της τουαλέτας!! Προσφέρουν την αίσθηση του τούνελ και αν θέλουν τα μασουλάνε και παραγεμίζουν τη φωλιά τους με το υλικό αυτό.
Σου προτείνω να αγοράσεις ένα κλουβί που να περιέχει όλα τα περελκόμενα. Το ξύλινο μπορεί να το φάνε και να δραπετεύσουν. Στον 2ο τώρα του πήρα ένα σπιτάκι από ζυμάρι ψημένο και την έχει καταβρεί. Φώλιασε μέσα (αγνοώντας το πλαστικό του κλουβιού) και το τρώει και σιγά σιγά. Το πλαστικό το χρησιμοποιεί μόνο για τουαλέτα. Βρίσκουν κάποιο σημείο και τις πιο πολλές φορές πηγαίνουν εκεί και τα κάνουν.
Όσον αφορά για το θόρυβο της ρόδας, δεν είναι τίποτα τρελό. Τη νύχτα μέσα στο σπίτι ακούγεται το νερό στο ενυδρείο που ρέει και η ρόδα του χάμστερ που γυρίζει!
__________________
www.feeders.gr
Επιθ. Δημ. Μυσιρλή 7
Χαριλάου, Θεσσαλονίκη
2314 004264
http://www.feeders.gr/
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01428 seconds with 11 queries