Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 08-05-13, 21:37
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Michalis... Εμφάνιση μηνυμάτων
Η μεγάλη μου απορία είναι αν το φίλτρο αυτό μπορεί να "σηκώσεί" την ψαροσύνθεση που θέλω. Να σας πω ότι έχει τα στάνταρ υλικά του συν βαμβμάκι και τύρφη.
Αν έχω καταλάβει καλά η μηχανική φίλτρανση όπως σφουγγάρι είναι για το πόσο καθαρό είναι το νερό από τα σωματίδια και η βιολογική είναι υπεύθυνη για την ανάπτυξη της αποικίας βακτηρίων... αν έχω λάθος διορθώστε.
Πως θα ξέρω όμως αν τα στάνταρ βιολογικά υλικά του φίλτρου μου αρκούν για τα ψάρια που θέλω?
Βασικα η απορια σου πρεπει να ηταν αν μπορει να σηκωσει και την ποσοτητα της τροφης που θα ριχνεις.
Για τα ψαρια αυτα ΟΚ θα ειναι, αλλα καλο ειναι να τσεκαρεις με μετρησεις, μηπως κι εχεις πολυ βαρυ χερι στο ταισμα, οπως πολλοι απο εμας.
Με τις μετρησεις θα το καταλαβεις αν φτανουν.
Αν παρατηρεις συνεχως (ενω εχει στρωσει το φιλτρο) πικαρισματακια σε αμμωνια νιτρωδη, τοτε δεν φτανουν τα υλικα.
Εντωμεταξυ διαβαζω οτι βαζεις και τυρφη.
Αυτο τρωει χωρο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01410 seconds with 11 queries