Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 23-04-13, 00:31
sammy Ο χρήστης sammy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-01-2011
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 97
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
σαμμυ η αντιγραφη δεν ειναι παντα ποιο οικονομικη επισης δεν ειναι μονο η παραγωγη αφρου την διαφορα μπορει να την κανει ακομα και το παχος της φυσαλιδας γιαυτο και καθε εταιρια εχει αλλο σχεδιο αλλα κωνικα,αλλα τετραγωνα,στρογγυλα,με διπλα τριπλα χωρισματα μεσα με αεραντλια χωρις μεσα εξω ανλτιες κτλ ολα φυσσηκα με τον ιδιο σκοπο τον αφρο γενικα αλλα η λεπτομερια κανει την διαφορα και το boyu κανει αφρο και το deltec αλλα δεν ειναι το ιδιο,επισης υπαρχουν και 2 λογιων σκιμινγκ το στεγνο και το βραγμενο και πολλα πολλα αλλα.
με την παραγωγή αφρού αυτό εννοούσα όσο πιο μικρή η φυσαλίδα τόσο πιο πολύ αφρό. Όσο για το wet-dry skimming έχει να κάνει με την στάθμη του νερού στον κάδο αν είναι ψηλά θα είναι βρεγμένο αν είναι χαμηλά θα είναι στεγνό. Αν πάρω την αντλία του deltec και την προσαρμόσω σε ένα noname skimmer σκιμμαρισμά θα έχω όπως επίσης και αν πάρω του Ati power cone πάλι θα έχω σκιμμάρισμα απλά θα έχω προβλήματα στην ρύθμιση του σκιμμαρίσματος και αυτό είναι που βρήκανε οι εταιρείες και έχουν τα συγκεκριμένα σώματα με τις συγκεκριμένες διααστάσεις.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01360 seconds with 10 queries