Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 15-04-13, 00:05
nikolas34 Ο χρήστης nikolas34 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-11-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 59
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο τις οδηγιες που εγραψες οπως φαινεται στην παραθεση πιο κατω, δεν φαινεται να αναφερεις ουτε να προειδοποιεις οτι αν καποιος κατεβασει το πεχα απο 8μ σε 6, σε 5 και ου το καθεξης.. ριχμωντας απλα μερικες μεζουρες μπαφερ, αν εχει ψαρια μεσα θα τα βρει στον αφρο μετα απο λιγο.
Οφειλα τουλαχιστον να προειδοποιησω να μη πλακωσει κανεις το ενυδρειο του στα μπαφερ και χασει τα ψαρια του.

Τα υπολοιπα που αναφερεις περι ακαταλληλοτητας της ΑΟ και της τυρφης, δεν ειναι και τοσο αμεσα επικινδυνα για την υγεια των ψαριων. Απλα εθεσα την δικη μου αποψη για αυτα. Δεν χρειαζεται να συμφωνουμε.

Παντα φιλικα συζηταμε προς οφελος ολων μας.

Ο ανθρωπος ρωτησε πως χρησιμοποιειται και εγω του περιεγραψα, το τι κανει ο καθενας στο ενυδρειο του εξαρταται απο πολλους παραγοντες.....
Στην τελικη το ποσο επηρεαζει και τι, θα το πουν οι χημικοι και οι βιολογοι της Seachem και οχι εμεις που απλα υποθετουμε Για υτο εχουν τηλεφωνα support και email οι εταιριες για να ρωτανε οι ενδιαφερομενοι....

Συνεχεια κυκλοφορουν στην αγορα καινουρια σκευασματα, το οτι κατι ειναι φτηνο και ταχειας αντιδρασης δεν σημαινει οτι ειναι επικινδυνο αρκει αυτος που θα το παρει να ξερει να το χρησιμοποιει. Εγω μετα απο αρκετο καιρο περιπου 1 μηνα που το ειχα καταλαβα πως λειτουργει αυτο το προιον, αφου πρωτα το δοκιμαζα σε ποτηρια νερου και στο ενυδρειο καραντινα και οταν πλεον καταλαβα το εριξα και στο κανονικο ενυδρειο σταδιακα..

Αν καποιος ποιο εμπειρος εχει ηλεκτρονικο phμετρο,εχτρα ενυδρειο, μερικα χρηματα και σχετικο χρονο μπορει να κανει το κοπο να το τεσταρει ως προς γνωση ολων που ασχολουνται με το χομπι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01686 seconds with 11 queries