Θέμα: Pug Puppy
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 13-04-13, 02:46
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gkontos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλυσπέρα παιδιά !!

από άυριο θα είμαι ένας ιδιοκτήτης αρσενικού πακ ...

το κουταβάκι είναι αρσενικό, 40 ημερών και έκανε σήμερα το πρώτο του εμβόλιο !!

επειδή και εμένα θα είναι το πρώτο μου σκυλάκι
ξέρω ελάχιστα πράγματα, γι αυτό θέλω την βοήθεια σας !!

εσείς οι πιο έμπειροι παρακαλώ ενημερώστε με !!

1. Αύριο πρωί θα πάω από το πετ σοπ τι να του αγοράσω ???1 ελαφρι και μικρο λουρακι για να μαθενει 2 μπολακια ριχα για φαγητο και νερο το κρεβατακι του κανενα παιχνιδακι σα μπαλακι που κανει ηχο να μασαει και να παιζει
2. τι πρέπει να κάνω απο δώ και πέρα ?? υπομονη
3. πως το εκπεδέυω (να μάθει να κάνει ανάγκη του έξω, το κάτσε, σήκω κτλ) ?? πολλες ωρες μαζι και να του μιλας συνεχεια και με παιχνιδια θα μαθει ενα καλο κολπο ειναι και τα μεζεδακια αν κανει κατι καλο να το ανταμιβεις ενα μεζεδακι και ενα χαδι και δε θελει τιποτα αλλο ...
την αναγκι του να του λες οτι ειναι κακο αν την κανει μεσα στο σπιτι αλλα να του διχνεις τι ειναι κακο να τον πηγενεις κοντα στα τσισα και να τον βγαζεις εξω αν και δυσκολο γιατι ειναι μικρο ακομα αλλα θα μαθει εχει και κατι πανες που το μαθενεις να τα κανει εκει και σιγα σιγα της βγαζεις εξω απο το σπιτι και μαθενει

4. τι φροντίδα χριάζετε οτι και ενα παιδι
5. βόλτες κτλ τι κάνω ??? ακομα ειναι μικρο εχεις χρονο για βολτες και μη το πολυ τρεχεις τα παγκ εχουν θεματακια αμα πολυ κουραζοντε
και άλλα τόσα πολλά

βασικά όπως καταλάβατε είμαι άσχετος γι αυτό βοήθειαααααααα ...
αντε καλα παιχνιδια
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02269 seconds with 11 queries