Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-03-13, 13:10
manos76 Ο χρήστης manos76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2011
Περιοχή: ...
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή exel.. τελικα ειναι ασφαλες?

Εχω διαβάσει εδω διαφορες παρατηρήσεις για την ασφαλή χρήση του οργανικου ανθρακα αλλα σαφή συμπεράσματα δεν εχω βγάλει.. η εταιρια που το παραγει λέει οτι εαν χρησιμοποιήτε σύμφωνα με της οδηγειες δεν υπάρχει πρόβλημα... αλλα δεν βρείκα κάμια άλλη πληροφορία..απο της εταιρίες που το παραγουν...

Εαν κάποιος γνωρίζει και απο προσωπική του εμπειρια το exel ειναι ασφαλες για νεογέννητα ψαράκια?
Τα αλγοφάγα ψάρια οταν τρώνε την άλγη του ενυδρείου μέσα στο οποίο βάζουμε το exel τα ψάρια αυτα που το καταναλώνουν μέσω της αλγης θα έχουν κάποιο πρόβλημα με την υγεία τους? έστω μακροπρόθεσμα?
Ειναι δυνατόν μια ουσία σαν αυτη που έχει το exel έστω και σε μίκρη ποσότητα να ειναι ασφαλές για τα ψάρια?
Και τελικά εαν μπορούμε να έχουμε ενα μέτρο συνγκρησεις δηλάδη για παράδειγμα ο χάλκος η και ο μόλυβδος τον υγρών λυπασμάτων (γενικων λυπασμάτων για φυτά που βρήσκουμε στα πετ) που βάζουμε για τα φυτά ειναι το ίδιο,λιγότερο η περισώτερο επικύνδηνος απο το exel...
Ξέρω οτι έχει ξανα γραφτει παρόμειο θέμα αλλα ξανα ρωτάω μήπος έχει αλλάξει κάτι.. η κάποια νεα πληροφορεία που κάλο είναι να την γνωρίζουμε..

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01402 seconds with 10 queries