Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 19-04-05, 11:29
BLUE BIMPWE Ο χρήστης BLUE BIMPWE δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-12-2004
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefanos.f
Οχι μονο δεν ειναι καλο να κρατησει δυο Cyph. frontosa σε ενα ενυδρειο αντι για τεσσερα πεντε ατομα που εχει τωρα αλλα θα ηταν και σκετη καταστροφη εφοσον το μινιμουμ γκρουπ που απαιτειται ακομη και σε κατασταση αιχμαλωσιας (οπως ειναι και η ζωη σε ενα ενυδρειο) ειναι 1 αρσ. με 3 τουλαχιστον θηλυκα για να υπαρχει μια σχετικη ισοροπια ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΤΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Το ενυδρειο που εχεις καθαρα ειναι δεν ειναι 300-320 λιτρα Οταν ξεκινησει μετα απο 2-3 χρονια το ζευγαρωμα και δεις τον πανικο με τα ιδια σου τα ματια τι θα του πεις του αρσενικου Μηπως κατι σαν... '' Μισο λεπτακι μαγκα, μην την ξεσκιζεις αλλο την μοναδικη θηλυκια που σου εχω βαλει για παρεα, παω να πεταχτω εδω πιο κατω να σου φερω αλλες 2-3 ετοιμες αναπαραγωγικα και σε σωστη παντα ηλικια με την ηδη υπαρχουσα θηλυκες μαζι με ενα 750αρι ενυδρειο που εχω καβατζαρει εδω και 3 χρονια οταν και με επριζαν κατι περιεργοι σε ενα board στο διαδυκτιο αλλα δεν ηθελα να καταλαβω και επιστρεφω '' Αν ειναι οντως να κανεις κατι σωστο... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΚΙΝΑΣ ΣΩΣΤΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ

Υ.Γ Συγνωμη εκ των προτερων για τον ειρωνικο μου τροπο και τονο αλλα δεν δειχνεις να θελεις να καταλαβεις οσο και αν σου εξηγουμε τους λογους για το λαθος που εχεις κανει
πρωτα η ειρωνια και μετα η συγνωμη για την ειρωνια δεν μου καθεται πολυ καλα εγω ανοιξα τη συζητηση και ζητησα τη γνωμη σας για την διακοσμηση του ενυδρειου μου και τιποτα παραπανω.
και για το μεγεθος του ενυδρειου¨
rena calvados total vol 440L-useful vol 380 L
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01563 seconds with 11 queries