Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 14-03-13, 15:48
moufas1973 Ο χρήστης moufas1973 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 19-02-2013
Περιοχή: φαληρο
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από joanna504 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιας και ανοίξατε αυτό το θέμα, να ρωτήσω κι εγώ για να μην ΞΑΝΑ - πιαστώ κορόιδο...
Όταν είχα πρωτοπάρει ενυδρείο, βρισκόμουν στη Μύκονο... Αφού την πάτησα κι εγώ όπως όλοι στην αρχή, (δεν σας είχα ανακαλύψει τότε) μετά έμαθα την αγορά της Μυκόνου και ήξερα τι να προσέξω...
Τώρα όμως εδώ και λίγους μήνες, μένω μόνιμα πλέον στον Πειραιά. Πολλές φορές τα απογεύματα κάνω βόλτες στα pet shops και κοιτάζω ψαράκια, ενυδρεία, τιμές, για να έχω μια εικόνα όταν θα είμαι έτοιμη να αγοράσω.
Αυτό που έχω παρατηρήσει, είναι ότι γνωστή αλυσίδα pet shop, πολυδιαφησμένη και με πολλά καταστήματα, είναι τελικά και η ακριβότερη!!! (πως να μη μας πιάνουν κορόιδα... ).
Και ερωτώ: Που πιστεύετε λόγω πείρας, ότι είναι καλύτερα να απευθυνθώ για αγορά ενυδρείου???
Οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι και δεν έχω την άνεση να δώσω παραπάνω χρήματα, θα το εκτιμούσα πολύ αν με καθοδηγούσατε....
επειδη ειμαστε του ιδιου επιπεδου αρχαριου, εγω μαλλον περισσοτερο απο σενα αρχαριος, σου προτεινω να ψαξεις για μεταχειρισμενο εφοσον εχεις κι εσυ οικονομικα κολημματα, αρκει να εχεις καποιον εμπειρο μαζι σου να σε καθοδηγησει.

Τα μεταχειρισμενα ενυδρεια ειναι (εφοσον το ατομο που το πουλαει ειναι ενταξει) πιο φθηνα και ετσι κι εσυ εξυπηρετεισαι και εξυπηρετεις ενα παιδι βοηθωντας το με τα λεφτα σου να παρει κατι που θελει

Φυσικα δεν ειμαι εναντιον των καταστηματων ( για να μην παρεξηγηθω ) απλως το καινουριο το πληρωνεις και μακαρι να ειχαμε ολοι τα λεφτα αυτες τις κρισιμες εποχες να το κανουμε...

Αλλα οπως ειπε και καποτε ενας...δεν υπαρχει σαλιο
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτος εχει καλες τιμες.Βεβαια μπορεις και σε μεταχειρισμενο να βρεις κατι καλο.
http://www.petsupermarket.gr/7/κατάλογος/ενυδρεία.html
λοιπον θα κανονισουμε μαζι με τον delta66 να παμε σε κανενα στουντιακι να ριξουμε καμια πενια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moufas1973 : 14-03-13 στις 15:48 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02746 seconds with 10 queries