Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 13-03-13, 22:25
Το avatar του χρήστη Κουραμπιές
Κουραμπιές Ο χρήστης Κουραμπιές δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 2.092
Προεπιλογή

Οκ αν η σερα λεει οτι μειωνεται η αποδοση δεκτο. Απλα επειδη ουτως η αλλως το σιποραξ υπαρχουν υποννοιες οτι ειναι απλα ενα βιομηχανικο υλικο με ιδιοτητες που μας βολευουν και μοσχοπουλιεται, αποσο διαβαζω και εδω, οπως η μεγαλυτερη απατη ειναι το matrix της seachem που αποτι φαινεται δεν ειναι τιποτα αλλο παρα διαλεγμενη ελαφροπετρα σε μικρη κοκκομετρια. Αν ισχυει η επιφανεια αποικισης που λεει η seachem οτι εχει, τοτε μλκια κανουμε ολοι με τα σιποραξ και τα substrate pro κλπ. Παμε απτο πρακτικερ να παρουμε ελαφροπετρα που υπαρχουν σακια μικρης κοκομετριας, οπως εκανε ο stivv. Αν θυμαμαι καλα το rating του siporax ειναι καπου 200-300/μ2 και του matrix 1500. Aν ισχιει τοτε για εκει ειμαστε ολοι.
Απλα η λογικη μου μου λεει οτι επειδη το σιποραξ ειναι χωρις λογο πολυ "αραιο" λογω σχηματος, σε σχεση με οποιοδηπωτε αλλο υλικο δεις, το να το σπασεις μονο καλο μου φαινεται και ας λεει η σερα οτι την συμφερει. Θα μοιαζει οπτικα με το sibiont πολυ, και αν παρουμε σαν παραδειγμα το ιδιο φιλτρο γεματο απειραχτο σιποραξ και απειραχτο substratepro, λογω σχηματος και μονο πιστευω οτι το σιποραξ θαχει μεγαλυτερη ροη.
Ξαναλεω δεν αντιλεγω στο οτι μπορω να παω να παρω ενα αλλο υλικο, απλα η ερωτηση μου δεν αφορουσε την αγορα καποιου αλλου, αφορουσε τα θετικα-αρνητικα μιας τετοιας κινησης, σωστα τα λεει ο fun και δεν διαφωνω.

ΥΓ αυτο με τα τυρια αστα να πανε....προχτες εκραζα εναν απτα γιαννιτσα (stivv οχι εσενα, αλλον ) που μουλεγε την κεφαλογραβιερα κασερι...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01642 seconds with 11 queries