Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 06-04-05, 13:23
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Λοιπον ειστε κατακλυσμος στις αποροιες σας... Αλλα ΚΑΛΑ κανετε, ετσι πρεπει. Οι υπερχυλησεις (2) ειναι στα πλαγια και κολυμενες στο μηκος της μιας οψης οπως το βλεπεται και εχει ντυθει με ξυλο με σκοπο να μην φαινεται καθολου. Εαν δειτε προσεχτικα τις 2 οψεις θα δειτε πως η μια ειναι λιγο ποιο μικρη...Φαινονται μαλιστα ακριβως πισω απο τις turbelle στην λιγο ποιο μεγαλη προσοψη.

Το ενυδρειο επειδη ειναι μεγαλο σε μεγεθος ηρθαν και το κολησαν στο σπιτι μου, στην κουζινα που ειχα χωρο και μετα το μεταφεραμε πανω στην βαση οπου αρχισα να το ντυνω. Ευτηχως που ειμαι εργενης δηλαδη αλλιως θα επεφτε παντοφλα... Βασεις, καλωδιωσεις, τοποθετησεις ρυθμισεις ειναι ολα δικα μου. Ευτηχως πιανουν τα χερια μου και το βρηκα σαν χομπι να ψιλομαστορευω και ετσι φτιαχνω μονος μου αργα αργα, με αυτον τον τροπο καποιες φορες εχω αποφυγει καποιες κακοτοπιες που αλλιως δεν θα μπορουσα & ισως να ειχα προβλημα. Βεβαια το επιπλο δεν εχει τελειωσει ακομα τελειως γιατι περιμενω πρωτα να τελειωσω το στησιμο και μετα να τελειωσω τις λεπτομεριες. Πιστευω σε κανα μηνα - δυο το πολυ να ειναι ολα ετοιμα. :P

Εγω για να το κολησω παιδια ουτε λογος ετσι? Ειναι πολλα τα λιτρα και ετσι και συμβει κατι....δεν θελω να το σκεφτομαι! Οπου με παιρνει, αλλιως για αυτο εχουμε τους επαγγελματιες γιατι κακα τα ψεματα...εκαστος στο ειδος του.

Οσο για το τζαμι εψαξα να βρω το super clear η οποιος αλλιως λεγεται αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι εδω ελλαδα περα απο ειδικα αυθραστα κρυσταλλα και αλεξισφαιρα. Οποτε ειναι κοινο κρυσταλλο, ροντε 12mm.

Theo πως και δεν εχεις ποια ενυδρειο? Μετακομιζεις τελικα ελλαδα? :P
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01474 seconds with 11 queries