Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #311  
Παλιά 10-02-13, 23:13
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Ρε παιδια, ας μιλησουμε πολυ απλα και σταρατα. Ειμαστε μια παρεα που γουσταρει τα ενυδρεια και μας αρεσει να περναν τα ψαρια μας καλα. Μερικες φορες μας νοιαζει να περναν και περισσοτερο καλα απο εμας.

Εχουμε να χωρισουμε τοσα πολλα πια, ωστε να υπαρχουν τοσες κοντρες?

Εγω νεος ειμαι στο χομπυ, ουτε 2 χρονια δεν ασχολουμαι, αλλα εχω αρκετη υπομονη να διαβαζω ολη μερα, ακομα και για πραγματα που δεν με ενδιαφερουν στην παρουσα στιγμη. Δεν ειμαι κανενα παιδακι, ουτε αγραμματος, 34 χρονων οικονομολογος ειμαι. Δεν κανω για την παρεα σας? Δεν εχω σιγουρα να χωρισω τιποτα με κανεναν. Δεν με νοιαζει τι κανατε στο παρελθον, ειμαι γραμμενος στα περισσοτερα ελληνικα forums, οπου ενημερωνομαι και ας γραφω μονο στο gab, αλλα ειμαι ακομα μελος και σε πολλα αγγλοφωνα forums, για να μπορω να ενημερωθω σωστα.

sps4ever(niktso), νομιζεις οτι εχω να χωρισω κατι με εσενα αν γραφεις στο aquazone? Κι μην το παρεις προσωπικα, απλα ετυχε να γραψεις κατι.

Εμενα το χομπυ με νοιαζει. Μακαρι να μπορουσαμε να γνωριστουμε προσωπικα και να λεγαμε καμια κουβεντα, μπορει να καναμε και παρεα, ποτε δεν ξερεις. Ετσι γνωρισα και καποια παιδια στο gab. Ετυχε και εκατσε. Μακαρι να ερχοσουν να μας βοηθουσες να στησουμε κανενα θαλασσινο ενυδρειο που δεν ειχαμε. Μακαρι να προσφερατε την εμπειρια σας ως forum, που εγω σε καμια περιπτωση δεν εχω. Μακαρι να εβαζες ενα χερακι, οταν κουβαλουσαμε τα ενυδρεια με τον snakepanos μονοι μας, οταν βαζαμε λεφτα που δεν ειχαμε για να ντυσουμε τις βασεις, οπως και οταν κοβαμε το λαιμο μας να δουμε πως θα βρουμε εξοπλισμο για να στησουμε αυτα που στησαμε. Γιατι δεν ηταν καθολου ευκολο για να σε ενημερωσω, οταν εχεις τοσο κοσμο να περιμενει να σε κραξει.

Και γιατι να σε κραξει?
Γιατι εισαι σε αλλο forum?

Παιδια, χομπιστες ειμαστε, οχι πολιτικοι.
Ξαναλεω, εμενα μονο το χομπυ με νοιαζει, ενω οχι οι διαμαχες που ειχατε στο παρελθον σε καμια περιπτωση δεν με ενδιαφερουν, οπως και πολλους αλλους. Μονο κακο κανετε στους νεους χομπιστες.

Καντε ολοι σας (με τον ειλικρινη σεβασμο μου για τις απειρες πληροφοριες προς εμας τους νεους) ενα νεο forum, το aquashit και βγαλτε τα εντερα σας εκει. Υπαρχει πολυς κοσμος που δεν ξερει το σωστο τροπο φροντιδας ενος ενυδρειου και ειναι πολυ προθιμος να τον μαθει. Με διαμαχες αυτου του ειδους δεν γινεται. Εκτος να θελετε να κρατησετε τα παντα για τον εαυτο σας.

Θελετε να κανουμε κατι καλο απο την αρχη? Εγω μεσα ειμαι. ΠΣΦΕ? Οτι τιτλος να'ναι? Μεσα ειμαι!

Δεν θελετε? Ολους σας βαζω μεσα. Εγω τα ψαρακια μου θα τα αγαπαω και θα φροντιζω να τα εχω χαρουμενα, ετσι κι αλλιως. Και αυτο μου αρκει.

Απλα η ευκαιρια για να σωσεις καποια ψαρακια περα απο τα δικα σου ενυδρεια, ειναι μοναδικη. Πιστευω εσωσα αρκετα με πολυ κουβεντα αυτες τις ημερες, προτρεποντας τον κοσμο να ασχοληθει πιο σοβαρα με το χομπυ και να διαβασει.

Και πιστεψε με, ηταν πολυ κουραστικο μεχρι να στησεις τα παντα στην εντελεια με τα ελαχιστα μεσα που διαθετεις. Οπως και να καθεσαι 9 ωρες ορθιος και προθιμος να ακουσεις τα παντα.

Καλο βραδυ.
Θα επανελθω αυριο με φωτογραφιες.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01795 seconds with 11 queries