Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 10-02-13, 16:37
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pink corall Εμφάνιση μηνυμάτων
Μισο να καταλαβω.Γιατι πιστευεις εχει τοοοσα προβληματα?Απο αυτα που διαβαζω δεν φανταζομουν οτι ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα μιας και ειναι το καθαρισα ολο και βαζω φαρμακα ξανα απο την αρχη ωστε να γινει υγιης τοπος διαβιωσης.
Με αγχωσες λιγο τωρα ενω νομιζα οτι δεν ειχε γινει και κατι τραγικο.εξαλλου δεν εχω μεσα φυτα ουτε ψαρια τοσο πολυ ευαισθητα.
Ρωταω για να μαθαινω και αν θες και εχεις χρονο απαντας ωστε να βοηθηθω.
Για το μπολι απλα σκεφτηκα οτι επειδη εβαλα απο την αρχη νερο και φαρμακα δεν πολυχρειαζεται.Φυσικα για να το λες ξερεις εννοειται και δεν σε αμφισβητω.Απλα προσπαθω να λυσω τις αποριες μου.

Υ.Γ ειμαι φιλη αν και δεν εχει σημασια νομιζω
εννοουσα οτι το το ενυδρειο σου ηθελε και θελει πολυ δουλεια για να ειναι ετοιμο να ζησουν σωστα τα ψαρια. Δεν ειναι στρωμενο, δεν εχεις υλικα για το φιλτρο, δεν εχεις φωτα. Ε αυτα δεν ειναι και λιγα.

καταρχην δε βαζεις καποιο φαρμακο και δε χρειαζεται κιολας. το αντιχλωριο απλα σπαει το χλωριο του νερου της βρυσης και τα βακτηρια βοηθανε στο στρωσιμο.

Το αν ειναι ευαισθητα τα ψαρια δεν εχει σημασια. Ολα τα ψαρια ειναι ευαισθητα στα νιτρωδη και στην αμμωνια που εχεις στο ενυδρειο σου.

οπως ειπαμε λοιπον θα πρεπει να πας να παρεις

υγρα τεστ
φωτισμο
μπολι

και μετα σιγα σιγα να μπει στο δρομο του. Αν εχεις συγκεκριμενες ερωτησεις, φυσικα και ρωτας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01622 seconds with 11 queries