Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 05-02-13, 23:18
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ducatista Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα σε ολους και ολες του φορουμ παιδια.
πριν απο 10 μερες περνουσα εξω απο ενα μαγαζι και μου καρφωθηκε η ιδεα να παρω ενα ψαρακι ετσι για χουζουρι στο καινουργιο μου σπιτι. η εμπειρια με καθε τι ζωντανο ΚΑΜΙΑ απολυτως. μπαινω μεσα και χωρις πολλες ερωτησεις και να το ζαλιζω το πραγμα βρεθηκα με μια γυαλα 7 λιτρων και 3 χρυσοψαρα. τροφες χλωρια και κατι οδηγιες απο την πωλητρια για καθαρισμα και ταισμα.
μεχρι εδω καλα και ενω οι μερες περνανε μου ειπε ενα φιλαρακι οτι εχει ενα ενυδρειο κοντα στα 80 λιτρα με μπουρμπουλιθρες θερμοστατι και κατι φιλτρα που δεν καταλαβα. εκει ειχε πολλα ψαρια μου ειπε οπως και καρχαριες. η ιδεα μου αρεσε πολυ και ετσι θα εχω το ενυδρειο τη παρασκευη χωρις να ξερω τι να το κανω.

βρηκα το φορουμ που πιστευω θα εχετε εμπειρια απο κατι ατομα σαν εμενα.

σαν αρχικη ιδεα θελω να βαλω πολλα ψαρια οπως και πιρανχα και καρχαριες.
δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο και θα ηθελα να με συμβουλεψετε για τα πρωτα μου βηματα μιας και η συμβιωση με τα χρυσοψαρα ειναι μεχρι στιγμης αψογη.

ευχαριστω εκ των προτερον

Λοιπον, δυστυχως ουτε ο φιλος σου, ουτε εσυ ξερετε απο ενυδρεια. Αυτο βεβαια δεν ειναι κακο, καθε αλλο μαλιστα μπραβο σου που ηρθες για να ψαχτεις και οχι απλα να κανεις του κεφαλιου σου.

Λοιπον, ας αρχισουμε απο τα βασικα. Τα χρυσοψαρα που εχεις τα θελεις η προτιμας αλλο ειδος ψαριου?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01484 seconds with 11 queries