Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 05-02-13, 17:58
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ni_kh Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον παιδια εδωσα τα υπολοιπα ψαρια και εμεινε μονο το ζευγαρι με τα μικρα τους.Αφησα μονο ενα pleco για να καθαριζει το ενυδρειο αλλα βλεπω οτι ο αρσενικος εγινε πολυ επιθετικος ακομα και σε αυτον!!Εκανα και μετρησεις στο ενυδρειο μου και δεν ειναι τοσο καλα τα αποτελεσματα!!το ΝΟ3 και ΚΗ δεν μου βγηκαν καλα!ελπιζω να τα διορθωσω χωρις να επιρεασω τα μικρα!Οσο για τις γεννες αν καταφερουν και μεινουν τοσα πολλα οσα λετε...εχω να τα δωσω και μετα θα διαχωρισω αρσενικα με θυληκα για να σταματησουν αν γεμησω το πολυ!Θα γινω εμπορας η αγιος Βασιλης οπως λεει και ο Βαγγελης
Δεν αφηνουμε ΤΙΠΟΤΑ αλλο μεσα. Πρωτα λες "μονο το ζευγαρι" και μετα λες "εναν πλεκο". Δε γινεται ετσι. Θα τα χασεις ολα στο τελος. Εξαλλου η δουλεια του πλεκο δεν ειναι να καθαριζει, ουτε δουλεια του ειναι, ουτε καλα το κανει, ουτε καποιο ενυδρειο χρειαζεται καθαρισμα τετοιο.


Οσο για τις πολλες τους γεννες υπαρχουν 3 δρομοι για μενα.

α) Δεν τα αφηνουμε να αναπαραχθουν η με καποιο τροπο χαλαμε τις αναπαρωγες. ΕΙμαι εντελως αντιθετος με αυτο

β) ειμαστε απλοι χομπυστες και οταν γεννανε ποσταρουμε στο φορουμ και χαριζουμε η πουλαμε τα ζωντανα (σε μικρες ηλικιες μονο για χαρισμα πανε συνηθως)

γ) ειμαστε εμποροι (δεν ειναι κατι κακο) και εχουμ 3-4 ενυδρεια με μωρα μονο και πουλαμε αναλογα τις ηλικιες και αναγκες.

προσωπικα ειμαι στο β). Ειναι πολυ ομορφα και καλα ψαρια και δε θα αφηνα κατι θετικο οπως ειναι οι αναπαραγωγες να γινει αρνητικο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01740 seconds with 11 queries