Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 02-02-13, 15:12
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

@mods : Δεν γνώριζα περί του συγκεκριμένου υλικού (ότι απαγορεύεται), οπότε καλά κάνατε και το διαγράψατε

@maxmike : Συμφωνώ με τον γενικότερο τρόπο σκέψης σου. Απλά στα συγκεκριμένα βιντεο, δεν υπήρχε πουθενά τροφή προερχόμενη από νεκρό ψάρι ή ζώο. Υπήρχε θύμα και θύτης...και ένας "συγχομπίστας" ο οποίος δεν ξέρω πως θα αντιδρούσε εάν έβλεπε πχ το όσκαρ του, να δίνεται ως ζωντανή τροφή σε κάτι μεγαλύτερο...! Άραγε θα αηδίαζε όπως αηδίασα εγώ όταν είδα να πετάνε ζωντανούς μονομάχους....για τροφή

@leda : Όσο ζω μαθαίνω. Αν το θέμα πρέπει να κλειδώσει,ας κλειδώσει. Αυτό το ξέρουν άλλοι κι όχι εγώ. Οι κανόνες υπάρχουν για να τηρούνται απ όλους.
Ενδεχομένως κι εγώ τόσους μήνες να ασχολούμαι και να διαβάζω πιο σημαντικά και σοβαρά θέματα. Δυστυχώς όμως έπεσα πάνω στα συγκεκριμένα βίντεο, τα οποία δεν γινόταν να μην σχολιάσω

@maria_p : Συμφωνω. Απλά δεν ψάχνω να βρω άκρη, σε κάτι που όντως δεν έχει άκρη. Ένα ερώτημα έθεσα : Αυτός που ταίζει ζωντανό ένα ψάρι που ο διπλανός του μεγαλώνει για χρόνια, με την ίδια και μεγαλύτερη αγάπη από τον πρώτο, χαρακτηρίζεται χομπίστας?

@Vangelis : Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ για το κυνήγι και το ψάρεμα και μάλλον έχεις δίκιο
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
 
Page generated in 0,01729 seconds with 11 queries