Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 23-03-05, 23:18
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

To μονο κατα που βρισκω εγω ειναι οτι μπορει να φαινεται το μπλε σφουγγαρι κατι το οποιο ελυσα με ατον τροπο που περιγραφω εδω http://www.greekaquarist.com/board/viewtopic.php?t=4778 οσο για χημικο μπορεις να προσθεσεις βιομπαλλες στον χωρο που βρισκεται η αντλια και να εχεις και χημικο, κατι το οποιο εκανα κι εγω!οπου χημικο = βιολογικο

παρ'ολα αυτα δεν καταλαβαινω γιατι διαχωριζεις την μηαχνικη απο την βιολογικη φιλτρανση,βιολογικη κανει ετσι κι αλλιως το σφουγγαρι απλως αν ειναι πολυ χοντροι οι ποροι ποροι τοτε δεν θα κανει μηχανικη.
Γενικα εγω προσωπικα πιστευω οτι ειναι λεπτη η διαχωριστικη γραμμη βιολογικης και μηαχνικης φιλτρανσης,ολα τα υλικα κανουν και τα 2 εκτος αν παμε στα ακρα οπου ο υαλοβαμβακας κανει ισως μονο μηχανικη,αν και μπορει να κρατησει καποια βιολογια ωστε να πεις οτι κανει και βιολογικη.απο την αλλη οι βιομπαλες κανοθυν μονο βιολογικη. αλλα το σφουγγαρι αναλογως την διατομη των πορων που θα διαλεξεις κανει και τα 2.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01415 seconds with 11 queries